Rubriky:

Liga národů UEFA

Češi proti Slovensku: Dočkal i další zářili. Jaké dostali známky?

13. října 2018 17:10 - Trnava

Nový kouč Jaroslav Šilhavý si nemohl ani lepší premiéru u národního týmu přát. Z horkého trnavského trávníku v prestižním duelu Ligy národů přivezl tři body a hned napoprvé, až na některé nedostatky, našel sestavu, na které se dá stavět. Vyšel mu především tah s kapitánem Dočkalem, který tým dovedl k vítězství.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Patrik Schick, Filip Novák a Jakub Jankto nehodnoceni, na hřišti strávili méně než třicet minut.

Tomáš Vaclík

1. Tomáš Vaclík

Hodnocení redakce: 1

Co měl, to chytil. Skvěle zlikvidoval především chytrou patičku Hamšíka v první půli, kryl i dělovku Kucky. Ve vápně měl všechno, co bylo potřeba. Při vyrovnávacím gólu neměl šanci, ale hlavičku Maka alespoň vyrazil.

Pavel Kadeřábek

2. Pavel Kadeřábek

Hodnocení redakce: 2

Dozadu si počínal velmi dobře a spolehlivě, dopředu byl platný svými náběhy, horší už to bylo s centry. Vadnout začal, když ho sestřelil Hubočan hrubým zákrokem, za který měla být červená. Zápas tak český bek nedohrál.

Ondřej Čelůstka

3. Ondřej Čelůstka

Hodnocení redakce: 1

Odehrál velmi dobré utkání, na to, že v reprezentaci dlouho nebyl. Vzadu byl jistý, dopředu se snažil rozehrávat akce českého týmu. Dokázal si pohlídat nebezpečné náběhy, ve vzduchu byl výborný.

Jakub Brabec

4. Jakub Brabec

Hodnocení redakce: 3

Vedle Čelůstky nebyl tak viditelný, ale zastavil spoustu akcí soupeře, rozehrávku většinou nechával na kolegovi ze stoperské dvojice. Občas nestihl ve vlastní šestnáctce převzít soupeřova hráče, z čehož vznikaly nebezpečné situace a padl i gól.

Theodor Gebre Selassie

5. Theodor Gebre Selassie

Hodnocení redakce: 2

Začal na levém okraji obrany a odvedl tam dobrou práci. Uhlídal rychlé hráče soupeře, byl u nich včas nepustil je k centrům. Dopředu se ale nestíhal tolik zapojovat. Spolehlivě dohrál i na pravém kraji obrany.

Tomáš Souček

6. Tomáš Souček

Hodnocení redakce: 1

Dozadu tradičně skvělý, zastavoval akce soupeře čistě, výborně četl hru a jako vždy se zapojoval do ofenzívy i zakončení. Škoda, že zblízka netrefil odražený míč po rohovém kopu v úvodu utkání, byla to tutovka. Zahozenou šanci si ale odmakal.

David Pavelka

7. David Pavelka

Hodnocení redakce: 3

Nebyl příliš vidět, hodně toho oběhal, ale nebyl u ničeho klíčového. Nevybojoval moc míčů, ani je nerozehrál. Podle kouče splnil, co měl - nevděčnou roli nosiče vody, který je pro mužstvo velmi důležitý.

Matěj Vydra

8. Matěj Vydra

Hodnocení redakce: 1

Hrál na nezvyklém místě na pravém okraji ofenzívní trojice středové řady. Škoda, že ho více nevyužívali spoluhráči, když si dokázal najít volný prostor. Velký kus práce odvedl i v defenzívě. Jednou nebezpečně vypálil.

Bořek Dočkal

9. Bořek Dočkal

Hodnocení redakce: 1

Plnil výborně úlohu režiséra hry českého týmu i kapitána. Jeho standardky byly nebezpečné, většina měla oči, především ta, kterou našel Krmenčíka mezi stopery před prvním gólem a lahůdkový centr na Schicka před druhým. Chyběla mu jen střelba ze střední vzdálenosti.

Jaromír Zmrhal

10. Jaromír Zmrhal

Hodnocení redakce: 2

Odvedl svoji standardní kvalitní práci. Hodně míčů vybojoval, spoustu toho odedřel, snažil se tvořit. Když měl míč, hledal spoluhráče a převážně úspěšně. I jemu chybělo jediné, aby prověřil Dúbravkovu pozornost ránou z dálky.

Michael Krmenčík

11. Michael Krmenčík

Hodnocení redakce: 1

Na hrotu bojoval jako lev, hlavně od Škrtela schytal spoustu ran, ale nenechal se otrávit. Odměnou mu byl vedoucí gól, kdy po chytré Dočkalově přihrávce perfektně obhodil Dúbravku.

Sport.cz

Jak byste ohodnotili české fotbalisty po utkání Ligy národů se Slovenskem? Známkování je jako ve škole.

Tomáš Vaclík

1,3

Bořek Dočkal

1,4

Patrick Schick

1,4

Matěj Vydra

1,7

Michael Krmenčík

1,7

Ondřej Čelůstka

1,7

Pavel Kadeřábek

2,0

Theodor Gebre Selassie

2,1

Filip Novák

2,3

Tomáš Souček

2,3

Jaromír Zmrhal

2,5

Jakub Brabec

2,7

David Pavelka

3,0

Zrušit


Časová osa: Liga národů UEFA

Filtr článků - Liga národů UEFA


Podsekce:

     
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..