Barošův gól Lyonu k výhře nad Marseille nestačil

PAŘÍŽ

Útočník Milan Baroš vstřelil svůj třetí gól ve francouzské lize a pomohl Lyonu k remíze 1:1 v prestižním duelu s Marseille. Český fotbalista otevřel skóre už v 19. minutě po centru Benzemy a dlouho se zdálo, že jeho branka přinese vedoucímu týmu soutěže tři body. Hosté však v 86. minutě dokázali vyrovnat.

Baroš odehrál podruhé po příchodu z Aston Villy celý zápas.

Obhájci titulu z Lyonu nadále vedou tabulku o 13 bodů, neboť druhý Lens dnes nesplnil roli favorita a s posledním Sedanem uhrál rovněž remízu 1:1. Racing prohrával už od druhé minuty, po půlhodině hry mu zajistil alespoň bod Keita.

Boj o záchranu si zkomplikoval Paris St. Germain, který doma prohrál 0:1 s Auxerre a klesl na předposlední místo. Obránce David Rozehnal odehrál za poražený tým celý zápas.

Francie - 28. kolo:
Lens - Sedan 1:1 (30. Keita - 2. Pujol), Paris St. Germain - Auxerre 0:1 (41. Kaboul), Lyon - Marseille 1:1 (19. Baroš - 86. Niang).