Barošův Lyon porazil ve franzouzské Ligue 1 Kollerovo Monako 3:1

PAŘÍŽ

Souboj týmů českých reprezentačních útočníků v 11. kole francouzské ligy skončil vítězstvím Lyonu, který zdolal fotbalisty Monaka 3:1. Zatímco v dresu poražených odehrál celý zápas Jan Koller, Milan Baroš seděl jen na lavičce Lyonu. Šestinásobný úřadující mistr se dostal do čela tabulky, ovšem druhé Nancy má dvě utkání k dobru.

Zlomový okamžik nastal již po dvanácti minutách hry, kdy Juninho proměnil penaltu a poslal Lyon do vedení, které o chvíli později zvýšil obránce Reveillere. Do poločasu sice snížil Monsoreau, ale v 50. minutě vstřelil již svou jedenáctou branku v sezóně Benzema a definitivně rozhodl o výhře Lyonu.

Toulouse, které si v Poháru UEFA zahraje se Spartou Praha, v sobotu nezvládlo utkání se St. Ettienne. To vyhrálo 2:0 zásluhou Gomise, který se trefil dvakrát v rozmezí šesti minut. Snahu o vyrovnání Toulouse zhatilo vyloučení Batllese, který minutu před pauzou viděl červenou kartu za úmyslné hraní rukou.

Toulouse nastoupilo v sestavě: Riou - Congre, Ebondo, Cetto, M'Bengue - Batlles, Sirieix (75. Sissoko), Emana, Dieuze (54. Borgougnoux) - Mansare, Gignac (79. Dos Santos).

V zápase mezi Auxerre a Lorientem padlo hned osm branek, z nichž sedm viděli diváci během druhé půle. Domácí sice v poločase prohrávali, ovšem po změně stran skórovali pětkrát a vyhráli 5:3. Třemi brankami k tomu přispěl polský útočník Jeleň, další dvě trefy přidal Niculae.

Ve výborných výkonech pokračuje Rennes, které se výhrou 3:0 nad Le Mans dostalo na třetí místo před Bordeuax. Jednou brankou přispěl k vítězství francouzský útočník Wiltord, který se trefil ve třetím utkání po sobě.

Ligue 1- 11. kolo:
Auxerre - Lorient 5:3 (72., 74. a 90.+1 Jeleň, 54. a 82. Niculae - 5. a 58. Saifi, 90.+2 Bourhani), Caen - Lille 1:0 (59. Sorbon), Lyon - Monako 3:1 (12. Juninho z pen., 18. Reveillere, 50. Benzema - 41. Monsoreau), Nice - Mety 3:1 (11. a 59. z pen. Koné, 65. Kante - 68. Barbosa), Rennes - Le Mans 3:0 (11. Pagis, 53. Wiltord, 90.+2 Esteban), Štrasburk - Bordeaux 1:1 (15. Ganeiro - 62. Bellion), Toulouse - St. Etienne 0:2 (30. a 36. Gomis), Valenciennes - Paris St. Germain 0:0.