Lyon porazil Caen a je podzimním francouzským mistrem

PAŘÍŽ

Fotbalisté Lyonu porazili v 19. kole francouzské ligy Caen na jeho půdě 1:0 a zajistili si titul podzimních mistrů. Jedinou branku dal v 43. minutě lyonský kanonýr Benzema, který vsítil svůj desátý ligový gól a v tabulce střelců se dělí o druhé místo s Cavenaghim z Bordeaux a Hoarauem z PSG. První je útočník Gignac z Toulouse, který má po dnešním zápase na kontě o dva přesné zásahy více.

Rennes porazilo Lorient na jeho hřišti 2:1 a posunulo se na druhé místo tabulky. Domácí sice ještě čtvrt hodiny před koncem vedli, ale střídající útočníci Rennes Gyan a Sow otočili během šesti minut vývoj utkání a zajistili svému celku tři body.

Lille porazilo na svém stadiónu Le Havre 3:1 a patří mu páté místo. Třetí branku domácích vstřelil až ve čtvrté minutě nastaveného času brazilský záložník Bastos, který zaznamenal již devátý gól v sezóně.

Francie - 19. kolo:
Grenoble - Le Mans 2:1 (34. Baning, 47. Paillot - 55. Maiga), Lille - Le Havre 3:1 (31. Obraniak, 82. Cabaye, 90.+4 Bastos - 61. Alla), Lorient - Rennes 1:2 (45. Morel - 75. Gyan, 81. Sow), Nantes - Sochaux 1:1 (86. Capoue - 70. Erding), St. Etienne - Auxerre 2:0 (12. Machado, 89. Gomis), Toulouse - Nice 2:2 (32. a 86. Gignac - 8. Modeste, 90.+3 Hognon), Caen - Lyon 0:1 (43. Benzema).