Bordeaux uspělo v Auxerre a vede francouzskou ligu

PAŘÍŽ

Fotbalisté Bordeaux porazili v 31. kole francouzské ligy Auxerre na jeho hřišti 2:0 a minimálně do nedělních zápasů Lyonu a Marseille se posunuli do čela tabulky.

Hosty, kteří v lize zvítězili počtvrté za sebou, poslal do vedení v 34. minutě brazilský záložník Fernando Menegazzo. Pojistku pak přidal osm minut před koncem jeho krajan Wendel.

Na čtvrté místo se posunulo Toulouse, jehož domácí výhru nad Nantes zařídil jedinou brankou zápasu kanonýr Gignac. Třiadvacetiletý útočník vede s 19 ligovými góly tabulku střelců.

Útočník Václav Svěrkoš ze Sochaux se tentokrát neprosadil v zápase na stadionu Le Mans, kde jeho celek prohrál 0:2.

Francouzská fotbalová liga - 31. kolo:
Auxerre - Bordeaux 0:2 (35. Fernando, 82. Wendel), Le Havre - Caen 1:2 (42. Alassane - 18. Savidan, 87. Lemaitre), Le Mans - Sochaux 2:0 (37. Lamah, 87. Maiga), Nancy - Valenciennes 2:0 (89. Macaluso, 90.+3 Hadži), Nice - Lorient 2:0 (60. a 62. Remy), Toulouse - Nantes 1:0 (54. Gignac), Rennes - St. Etienne 1:0 (50. Danze).