Lyon si v posledním kole zajistil start ve skupině Ligy mistrů

PAŘÍŽ

Fotbalisté Lyonu porazili v posledním kole francouzské ligy sestupující Le Mans 2:0 a zajistili si druhé místo v tabulce, které pro ně znamená účast v základní skupině Ligy mistrů. Jistý mistr Marseille porazil poslední Grenoble 2:0 a vyhrál soutěž s šestibodovým náskokem.

Předkolo "milionářské" soutěže si zahraje třetí Auxerre po těsné výhře 2:1 nad Sochaux. Čtvrté Lille, pátý nováček Montpellier a vítěz Francouzského poháru Paris St. Germain si zahrají Evropskou Ligu.

Bordeaux s českým záložníkem Jaroslavem Plašilem skončilo i kvůli sobotní prohře 3:4 s Lens až na šestém místě a po letošní čtvrtfinálové účasti v LM bude v pohárové Evropě v příští sezoně chybět.

Nejlepším střelcem soutěže se stal s osmnácti brankami senegalský útočník Niang z Marseille, který o jeden gól porazil Gameira z Lorientu. Záložník Jaroslav Plašil z Bordeaux a útočník Václav Svěrkoš ze Sochaux se v lize trefili shodně dvakrát.

Francouzská fotbalová liga - 38. kolo
Boulogne-sur-Mer - Rennes 1:0 (20. Thil z pen.), Lens - Bordeaux 4:3 (20. a 63. Maoulida, 37. Sow, 57. Jemaa - 41. a 80. Wendel obě z pen., 49. vlastní Bedimo), Lorient - Lille 2:1 (37. Gameiro, 66. Jouffre - 33. Costa), Lyon - Le Mans 2:0 (45. Gomis, 68. Pjanič), Marseille - Grenoble 2:0 (41. Niang z pen., 90. Ben Arfa), Nancy - Valenciennes 1:1 (39. Hadži - 65. Angoua), Nice - St. Etienne 1:1 (2. Remy - 68. Riviere), Paris St. Germain - Montpellier 1:3 (79. Erding - 16. a 58. Dernis, 47. Compan), Sochaux - Auxerre 1:2 (47. Ideye - 5. a 90.+2 Hengbart), Toulouse - Monako 0:0.