Amatéři z Chambéry vyřadili i Sochaux, jsou ve čtvrtfinále poháru

PAŘÍŽ

Další obětí amatérského týmu Chambéry se ve Francouzském poháru stali fotbalisté Sochaux. Tým, který v lednu uvolnil českého útočníka Václava Svěrkoše na hostování do Panioniosu Atény, dnes s účastníkem páté ligy prohrál 1:2. Chambéry vyřadilo už třetí klub z nejvyšší soutěže a postoupilo senzačně do čtvrtfinále.

Radost fotbalistů Chambéry

Sochaux, které o víkendu deklasovalo v lize Rennes 5:1 a v tabulce mu patří desáté místo, šlo v 21. minutě do vedení. Chambéry, které už v poháru vyzrálo na Monako a Brest, však ve druhém poločase zápas otočilo.

"V poločase nám trenér řekl, že nemůžeme umřít, aniž bychom tu ukázali, jak umíme hrát,. Ten obrat byl pak neuvěřitelný," řekl brankář Chambéry Guillaume Bemenou. "Dneska bude večírek. Ráno řeknu šéfovi, že jsem nemocný," plánoval obránce amatérského mužstva Stephan Roux.

Poražený favorit zpytoval svědomí. "Půl hodiny ve druhém poločase jsme spadli. Na posledních patnáct minut jsme se probrali, ale to už bylo pozdě," řekl trenér Sochaux Francis Gillot.