Rubriky:

ME 2008

Baroš nad hattrickem nepřemýšlel

8. října 2006 07:00

Česká fotbalová reprezentace zvládla sobotní utkání kvalifikace ME 2008 proti San Marinu a po výhře 7:0 je v čele skupiny D. Dařilo se trojici českých útočníků, kteří vstřelili pět gólů. Skóre otevřel Marek Kulič, dvakrát se trefili Jan Koller a Milan Baroš. Pro útočníka Aston Villy to byl první start v reprezentaci od mistrovství světa.

Jak se cítíte po zranění chodidla?

V plném tréninku jsem přes měsíc, fyzicky se cítím dobře. Po zranění pro mě sezóna začíná až teď v říjnu. Odstartoval jsem ji dobře a doufám, že tak budu pokračovat.

Jsou pro vás dva góly vzpruhou do dalších utkání?

Každý gól útočníkovi psychicky pomůže. Zápas byl ale spíše o tom, abychom se rozehráli. Druhá půlka v Irsku bude o něco těžší.

Kvalifikace ME ČR - San Marino na Sport.cz
ON-LINE Česko - San Marino
REFERÁT Brankostroj Česka se zastavil po sedmi gólech
TRENÉŘI Brückner si pochvaloval, že vyšly všechny jeho záměry
BAROŠ Baroš nad hattrickem nepřemýšlel
HRÁČI Povinná výhra, nic víc
PREMIÉRA První trefy Kuličovi s Jarolímem udělaly radost
KOLLER Spravil jsem si chuť, kéž mi to vydrží!

Hrál jste někdy proti podobně slabému soupeři?

Něco podobného to bylo třeba proti Andoře. Někdy je těžší se prosadit proti takovému týmu, než v normálním zápase. Soupeř je zalezlý v šestnáctce a není žádné místo na kombinaci. Důležité bylo, že se nikdo nezranil a nedostali jsme ani žluté karty.

Mají smysl podobné zápasy s fotbalovými trpaslíky?

Všichni mají právo hrát kvalifikaci, ale podle mě to je zbytečný zápas. Ani ty kluky to nemůže bavit. Přijedou takovou cestu, dostanou sedm gólů a zase jedou domů. Ale na druhou stranu to může být dobré pro nás. Dáme nějaké góly a chytíme se. Tenhle zápas nás může nakopnout a pomoct nám k výhře v Irsku.

Skóre utěšeně rostlo, nebylo vám s přibývajícími góly soupeře líto?

Na to nejde myslet. Každý si hledíme svého výkonu a jdeme za svým cílem dostat se na mistrovství Evropy. V tabulce může hrát roli každý gól.

Co je v souboji, kdy máte protivníka po celý zápas pod tlakem, nejtěžší?

Osobně tyhle zápasy nepodceňuji, nemám problém se soustředěním. Je to mezistátní souboj, i góly se normálně počítají. Je dobré pro psychiku, když se podaří nějaké góly vstřelit.

Kouč Brückner poslal do hry tři útočníky. Jak jste měli rozdělené úkoly?

My s Dinem Kollerem jsme měli hrát úplně na hrotu a sklepávat balóny pro druhou vlnu. Marek Kulič to měl odběhat za námi, takže jsme spíš hráli na dva klasické útočníky a jednoho vysunutého záložníka. Ale proti takovému soupeři kombinací tolik nebylo, do brejků chodit nešlo. Fotbal byl po celých devadesát minut jednotvárný.

Dal jste dva góly, mohl jste jich ale vstřelit i víc. Lákal vás hattrick?

Nad tím jsem ani nepřemýšlel. Byl jsem rád, že zápas probíhá, jak jsme si představovali. Kdyby padl, tak bych byl rád. Ale i dva góly jsou moc pěkné.

Tomáš Fliegl, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: ME 2008

Filtr článků - ME 2008


Podsekce:

                   

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..