Rubriky:

ME 2008

Slovenský tisk označil své fotbalisty za zbabělce

12. října 2006 12:42 - BRATISLAVA/BERLÍN

Německý tisk zajásal nad středečním přesvědčivým vítězstvím a výkonem svého fotbalového týmu v Bratislavě. Slovenský si naopak nebral servítky a prohru 1:4 v titulcích označil za debakl, blamáž, hanbu či výprask. Slovenští reprezentanti se dočkali i označení zbabělci a média vesměs považují porážku za konec snu o postupu na mistrovství Evropy.

"Po Češích nás rozsekali Němci," napsal deník Sme. S připomínkou českého vítězství 3:0 více než před měsícem přišla i Pravda. "Po českém školení se na Tehelném poli ujali slova Němci a bylo z toho ještě větší fiasko. Konec iluzím: bylo to na ručník."

Deník Nový čas označil výkon za tak ostudný, že by před ním slovenští fanoušci nejraději zalezli do myší díry. "Zbabělým výkonem v první části se Slováci připravili o lepší výsledek," napsal a doplnil, že s německým fotbalem se slovenský stále nemůže měřit. "Je to jako porovnávat německý mercedes s traktorem z martinských strojíren."

List Plus jeden deň hořekuje nad lekcí, kterou Němci uštědřili Slovákům v rychlosti, kombinaci, střelbě. "Jednoduše ve všem!" napsal deník. "Sbohem rakouské a švýcarské mistrovství Evropy. Slovenští fotbalisté ho už budou sledovat znovu jen u televizních obrazovek," odepsal reprezentaci list Sme.

Německo na vlně eufórie

Nic pozitivního nenapsala o Slovácích ani německá média, zato při hodnocení vlastní jedenáctky u nich zavládla radostná nálada, snadná výhra vzbudila vlnu euforie. "S našimi hrdiny z mistrovství světa jsme měli jednoznačnou převahu," napsal nejčtenější deník Bild. "Zatímco jiné týmy jako Anglie nebo Portugalsko se trápí a blamují, kráčí německá jedenáctka zdánlivě bez námahy kvalifikační skupinou," pokračoval list.

Dvojice Klose a Podolski si už vepředu podle Bildu rozumí poslepu a může se spolehnout na hochy za sebou. "Slovenské duo Vittek - Mintál naopak nevymyslelo vůbec nic." Stoprocentní jedenáctkou ale ještě Němci prý nejsou, což ukázala druhá půle zápasu. Trenér Joachim Löw ale má prý do evropského šampionátu 2008 dost času.

Podle Die Welt německá jedenáctka obstála v první těžké zkoušce po světovém mistrovství. I když tým dostal první gól pod novým trenérem, dosáhl přesvědčivého a neohroženého výsledku. "Německá jedenáctka měla převahu ve všech směrech. Byla jistá v obraně, kombinačně silná v záloze a nebezpečná v útoku. Slováci naopak působili velmi nervózně a dlouho s ničím nepřišli," soudí Die Welt. Frankfurter Allgemeine Zeitung konstatoval, že Slováci dostáli své pověsti, že selhávají v důležitých zápasech.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: ME 2008

Filtr článků - ME 2008


Podsekce:

                   

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..