Rubriky:

EURO 2012

VIDEO: Vymyslete slogan pro fotbalisty, Čech a spol. se těší i na dětský doprovod

9. března 2012 08:58 - Praha

Posunout reprezentaci blíž jejím fanouškům. To je jeden z úkolů, jež si první muž českého fotbalu Miroslav Pelta po svém zvolení vytkl. V tomto směru mu národní tým postupem na EURO 2012 ušetřil práci. V souvislosti se šampionátem se objevuje řada doprovodných akcí, které příznivcům dávají šanci, jak být alespoň částečně „u toho“. A jedenáct dětí se může dostat přímo na plochu stadiónu ve Vratislavi.

První šance je pro příznivce, kteří jsou kreativní a tvůrčí. Automobilka Hyundai společně s UEFA je vyzývá, aby podpořili českou fotbalovou reprezentaci hned dvojím způsobem. Stačí vymyslet slogan, který bude zdobit autobus národního týmu na mistrovství Evropy. Možnost fandit českému výběru přímo v dějišti šampionátu dostane dvacet nadšenců, kteří vymyslí nejlepší slogan. O celkovém vítězi rozhodne hlasování fanoušků na webu uefa.com.

Slogany z minulých mistrovství Evropy:
EURO 2008: Pojďme na to, zvítězíme, sny národa naplníme!
EURO 2004: Síla, rozum, srdce k tomu – pohár povezeme domů

Nápovědou budiž motivační motta z posledních dvou šampionátů. Po Portugalsku jezdili v roce 2004 Nedvěd a spol. s vírou „Síla, rozum, srdce k tomu – pohár povezeme domů". Šlo jim to náramně a k finále jim chyběl pověstný kousek.

O čtyři roky později Brücknerův tým vyznával v Rakousku a Švýcarsku heslo „Pojďme na to, zvítězíme, sny národa naplníme!" To se však se šampionátem rozloučil již po základní skupině.

Soutěž s názvem „Hyundai tě tam dostane" potrvá do konce března. Návrhy lze poslat čtyřmi způsoby. Prostřednictvím aplikace na stránce https://www.facebook.com/hyundaicz, přes webové stránky společnosti Hyundai, vhozením do boxů u všech autorizovaných dealerů automobilky nebo na stránkách uefa.com.

S Čechem a Rosickým za ruku až na hřiště

Držet za ruku Tomáše Rosického nebo Petra Čecha a doprovodit nároďák na hřiště před úvodním duelem s Ruskem? To je šance, která žádnou dětskou fotbalovou dušičku nenechá klidnou. A zájemci od šesti do deseti let mají šanci! Dává jim ji soutěž McDonald Doprovod hráčů.

Uzávěrka je 22. dubna, do té doby se mohou soutěžící hlásit pomocí přihlášek v restauracích McDonald. Při losování 3. května bude vybráno sto dětí. Ty se 19. května na stadiónu Sparty utkají na základě svých fotbalových schopností o vítěznou jedenáctku, která vyrazí do Vratislavi. Šanci mají nejen kluci, ale také holky.

Patronem akce je brankář Petr Čech, jenž také figuruje na reklamním poutači a namluvil reklamní spot pro rozhlasové vysílání. „Pro jedenáct dětí, které nás povedou na hřiště, to může být nezapomenutelný zážitek. Takové projekty u mě mají vždy zelenou," říká gólman Chelsea.

Vybrané děti se budou i s rodiči těšit na třídenní zájezd do Vratislavi s dalším programem, jehož součástí bude i zápas proti doprovodu ruského týmu.

„Sám jsem zažil, že i pro hráče je nástup před zápasy mistrovství Evropy výjimečnou událostí. Ani si neumím představit, co budou prožívat ty děti," láká zájemce manažer reprezentace Vladimír Šmicer.

dos, zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..