Rubriky:

EURO 2012

Nové varšavské letiště nebude připraveno pro fanoušky EURO

30. května 2012 22:21 - Varšava

Nové varšavské letiště Modlin sice bude otevřeno do startu fotbalového mistrovství Evropy, ale letadla tam budou moci na pravidelných linkách přistávat až v červenci dva týdny po skončení turnaje. Během šampionátu, který začíná 8. června, se bude druhé letiště polské metropole využívat pouze pro soukromé lety.

 

Maxim Shemetov, Reuters

"Naše letiště je stále ve výstavbě. Jsme připraveni na soukromé lety, běžné lety začnou v červenci. Do té doby sem žádné aerolinky létat nebudou," řekla mluvčí Modlinu Magdalena Bojarská.

O vybudování nového letiště vzdáleného zhruba 30 km od Varšavy se uvažovalo už dlouho kvůli přetíženému hlavnímu Chopinovu letišti. Řádný provoz však na něm po odkladech při výstavbě začne až 16. července, tedy dva týdny po skončení EURO.

Podle agentury Reuters by nehotové letiště nemělo znamenat problém pro město při zvládání přívalu návštěvníků fotbalového ME, nicméně fanoušci budou mít omezenou možnost cestovat levně. Na Chopinově letišti je totiž z kapacitních důvodů omezen provoz nízkorozpočtových aerolinek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..