Rubriky:

EURO 2012

VIDEO: Českou slabinou je obrana, na tu se chtějí Řekové zaměřit

11. června 2012 21:12 - Atény

Řecko se v úterním druhém zápasu na fotbalovém mistrovství Evropy proti Česku ocitne vzhledem k blízkosti českých hranic od místa utkání ve Vratislavi fakticky v roli hostů. Přesto se řecký celek cítí plně připraven a duel, který ho může posunout k postupu ze skupiny, se pokusí vyhrát. Uvedl to dnes na svých stránkách řecký list To Vima.

Pavel Dosadil, Sport.cz

"Doufám, že proti Česku nebude nutné zápas obracet, ale že se od začátku poženeme za vítězstvím," prohlásil portugalský trenér řeckého mužstva Fernando Santos. Podle něj musejí Řekové "zneškodnit všechny základní (české) trumfy".

"Uděláme, co je v našich silách, abychom ukázali něco pěkného, abychom zahráli dobrý fotbal a získali tři body za vítězství," dodal střelec vyrovnávacího gólu v úvodním utkání s Polskem Dimitris Salpingidis.

Bývalý brankář Antonis Nikopolidis, jeden ze strůjců nečekaného triumfu řeckých fotbalistů na mistrovství Evropy 2004 v Portugalsku, vyjádřil podle serveru katimagiko.gr přesvědčení, že by se řecké mužstvo mělo zaměřit především na českou obranu, kde vidí hlavní soupeřovu slabinu. V zápase proti Rusku podle něho český výběr ukázal zranitelnost při protiútocích.

"Pokud bude dělat to samé, budeme mít mnoho příležitostí zvítězit," podotkl Nikopolidis. Dodal nicméně, že Češi budou nyní obezřetnější, a připomněl, že i Řekům budou chybět dvě významné opory v obraně.

Zápas je i z českého pohledu bojem o "přežití" a uchování šancí na postup do čtvrtfinále. Češi jsou po páteční prohře 1:4 s Ruskem podle tisku zatlačeni do kouta, a pokud ve Vratislavi nebudou bodovat ani s řeckými protivníky, v posledním utkání skupiny proti domácímu Polsku už budou hrát jenom o čest. Úterní prohra by totiž znamenala konec českých nadějí.

ČTK

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..