Rubriky:

EURO 2012

Před utkáním Ruska s Polskem se ve Varšavě poprali fanoušci

12. června 2012 19:26 - Varšava

Pochod více než 5000 ruských fanoušků centrem Varšavy na fotbalový stadion před utkáním mistrovství Evropy s Polskem se neobešel bez násilností. Radikální polští fandové podle agentury AP zaútočili na ruské příznivce fotbalu, kteří rovněž odpověděli rvačkami.

 

Kacper Pempel, Reuters

Bitky, při kterých padaly rány do obličeje a kopance, se zúčastnilo na obou stranách několik desítek chuligánů. Několik lidí utrpělo zranění, nejméně jeden člověk byl zraněn vážně.

RIA Novosti uvedla, že policie vypálila varovné výstřely. Policisté po potyčkách zadrželi několik polských fanoušků, další Polák byl zadržen poté, co se vmísil do ruského průvodu a vykřikoval urážlivé slogany. V pohotovosti mají úřady vodní děla, podle RIA Novosti ale není jasné, zda byly použity.

Polsko i Rusko mají složité politické vztahy a obě země se rovněž potýkají s radikálními fotbalovými fanoušky.

Večerní utkání Polska s Ruskem vyvolává ve Varšavě obavy policie, která byla uvedena do zvýšené pohotovosti. Polský premiér Donald Tusk dnes vyzval domácí příznivce ke vstřícnosti a zdrženlivosti. "Ukažme se jako dobří hostitelé. Naléhavě vyzývám všechny fanoušky k maximální srdečnosti a otevřenosti. Nenechte se vyprovokovat!" uvedl premiér ve zvláštním prohlášení.

ČTK

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..