Rubriky:

EURO 2012

Španělé šampionát nevyhrají, tvrdí chorvatský kouč Bilič

19. června 2012 12:10 - Gdaňsk

I když se odcházející kouč Slaven Bilič rozloučil s chorvatskou fotbalovou reprezentací už po základní skupině evropského šampionátu, byl na své svěřence za výkon proti obhájcům titulu Španělům pyšný. Je přesvědčený, že kdyby jeho tým proměnil některou ze šancí a otevřel skóre, postup by mu neunikl. Favorizovaný soupeř nakonec zdolal Chorvaty 1:0, Bilič to ale přisuzoval hlavně velkému štěstí.

 

Juan Medina , Reuters

"Chybělo nám prostě štěstí, to byl celý rozdíl mezi oběma týmy. Nevidím Španěly jako velké favority. Je tady několik jiných týmů, které hrají ve větším tempu, jsou hladovější po titulu a na hřišti více agresivnější než Španělé," řekl Bilič po pondělním utkání.

Jeho tým trápil obhájce titulu celý zápas. Chorvaté sice podle očekávání většinu času bránili, nebezpečné šance si ale vytvářeli téměř výhradně oni. V největší z nich selhal v druhé půli Ivan Rakitič. "Několik nocí z toho asi nebudu spát," prohlásil zdrceně záložník Sevilly po neproměněné hlavičce.

Spálenou tutovku Rakitičovi nevyčítal

Bilič mu ale nic nevyčítal a chválil svůj tým za taktický výkon. "Velmi dobře jsme bránili a věděli jsme, že naše šance přijdou. Měli jsme tu největší v zápase, bohužel jsme ji neproměnili. To si proti Španělům nemůžete dovolit. Kdybychom skórovali, hráli bychom ve čtvrtfinále," mínil Bilič.

Chorvaté podle něj mohou opouštět turnaj se vztyčenou hlavou, i když na postup nedosáhli. "Byla to velmi těžká skupina a my jsme hrdí na to, co jsme předvedli. Do poslední sekundy jsme hráli o postup, stačilo vyrovnat a vyřadili bychom Itálii. Myslím, že se nemáme za co stydět," uvedl Bilič.

Míří do Moskvy

Třiačtyřicetiletý kouč se po šesti letech loučí s reprezentací a od nové sezóny míří do ruského Lokomotivu Moskva. Je přesvědčen, že Chorvaté před sebou mají velkou budoucnost. "Popravdě jsem nečekal, že by tohle mohl být můj poslední zápas. Náš tým je výborný, takže jsem věřil, že půjdeme dál. Je to skvělá generace hráčů a v dalších dvou letech budou ještě lepší," předpovídal Bilič.

ČTK

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..