ME 2016

Německo - Irsko 1:1

Němečtí mistři světa přišli o výhru v nastavení, Ronaldo zařídil první vítězství Portugalska

14. října 2014 22:58 - Praha
(Aktualizováno: 14. října 2014 23:23)

Trápení Německa v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy ve Francii pokračuje. Po porážce v Polsku mistři světa přišli o vítězství v domácím zápase s Irskem ve čtvrté minutě nastavení, kdy na konečných 1:1 vyrovnal O´Shea. První výhru Portugalska zařídil až v páté minutě nastavení Ronaldo, jehož gólem zdolali fotbalisté z Pyrenejského poloostrova domácí Dánsko.

Ina Fassbender, Reuters

Duel mezi Srbskem a Albánií se nedohrál kvůli konfliktu, který na hřišti nastal poté, co srbští fotbalisté strhli albánskou vlajku, která létala na dálkově ovládaném letadélku nad hřištěm.

Němci potvrdili, že je úvod kvalifikace nezastihl v takové formě jako brazilský šampionát. Irsko sice jednoznačně přestříleli, ale dlouho se nedostávali k vyloženým šancím. Defenzivu hostů prolomil až v 71. minutě Kroos, který střelou zpoza vápna s pomocí tyče překonal Fordeho.

Když už Němci pomalu začali slavit vydřené vítězství, prosadil se ve vápně pohotový O'Shea a třetím gólem v reprezentaci stylově oslavil svůj jubilejní 100. zápas. Červencoví mistři světa v kvalifikaci nevyhráli dva zápasy po sobě poprvé od října 2007 a do kabin je vyprovázel pískot.

Poláci remizovali se Skotskem

První místo v tabulce udrželi Poláci, po nečekaném vítězství nad Německem ale tentokrát museli vzít v dalším domácím utkání se Skotskem zavděk bodem. Ve Varšavě prohrávali 1:2 a vyrovnání zařídil až čtrnáct minut před koncem Milik. Otočit skóre mohl Grosicki, ale trefil jen tyč.

Ve skupině I se dočkali první vstřelené branky i výhry Portugalci. Po úvodní domácí porážce s Albánií, po které nahradil odvolaného kouče Paula Benta Fernando Santos, dnes tým z Pyrenejského poloostrova vydřel v závěru tři body v Dánsku. Vděčí za ně hvězdnému Ronaldovi a jeho hlavičce z páté minuty nastavení. Kanonýr Realu Madrid dal 51. gól za národní tým.

Dánsko utrpělo první domácí porážku s Portugalskem od roku 1977 a trenérovi Mortenu Olsenovi tak zhořkl 155. zápas na lavičce reprezentace, jímž vyrovnal druhé místo Rakušana Huga Meisla v počtu odkoučovaných duelů národního týmu.

Mistři Evropy z roku 2004 Řekové se ani ve třetím utkání nedočkali první výhry. Jihoevropané doma podruhé prohráli, tentokrát po zoufalém výkonu se Severním Irskem 0:2. Ostrovní celek podobně jako český tým ve třech duelech získal plný počet devíti bodů.

Kvalifikace na ME 2016 ve fotbale:
Skupina D:
Gelsenkirchen: Německo - Irsko 1:1 (0:0)
Branky: 71. Kroos - 90.+4 O'Shea. Rozhodčí: Skomina (Slovin.).
Algarve (Portugalsko): Gibraltar - Gruzie 0:3 (0:2)
Branky: 9. Gelašvili, 19. Okriašvili, 69. Kankava. Rozhodčí: Lechner (Rak.).
Varšava: Polsko - Skotsko 2:2 (1:1)
Branky: 12. Maczyński, 76. Milik - 18. Maloney, 57. Naismith. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.).
Skupina E:
Serravalle: San Marino - Švýcarsko 0:4 (0:3)
Branky: 10. a 24. Seferovic, 30. Dzemaili, 79. Shaqiri. Rozhodčí: Chapron (Fr.).