Rubriky:

MS 2006

FOTBAL MS ON-LINE: Argentina vs.Mexiko

24. června 2006 20:36 - LIPSKO

Trenéra mexických fotbalistů Ricarda Lavolpeho čeká v osmifinále mistrovství světa boj proti krajanům. Sám v minulosti hájil branku Argentiny a dokonce má doma zlatou medaili z mistrovství světa z roku 1978. Ale žádný sentiment od něj Argentinci v sobotu večer v Lipsku očekávat nemohou. Lavolpe se chystá svou vlast zarmoutit.

"Cítím se být Mexičanem," vzkázal soupeři a vlastním fanouškům, jichž po Německu v těchto dnech kočují desetitisíce, slíbil, že při trénincích zapracuje na střelbě. Koncovka je asi největší slabinou jeho týmu, Mexičané vstřelili jen čtyři góly, zatímco jejich sobotní soupeř dvojnásobek.

ON-LINE záznam utkání sledujte ZDE:

Na Argentinu si však věří. "Poslední zápasy s nimi byly vždycky velmi vyrovnané," prohlásil kapitán Rafael Márquez. Měl na mysli hlavně loňský duel na Poháru FIFA v Německu, který skončil remízou a Mexičané prohráli až v penaltovém rozstřelu.

Do jejich útoku se vrátí Borgetti z anglického Boltonu, který už doléčil zraněný stehenní sval. Hrát naopak nemůže vyloučený záložník Peréz, jehož místo v sestavě zaujme rodilý Brazilec Zinha.

Argentinci nechali proti Nizozemsku několik hráčů odpočinout, ale teď se trenér José Pekerman zřejmě vrátí k původní jedenáctce. To znamená, že v útoku nebudou Messi s Tevezem, ale pro diváky méně atraktivní, zato efektivnější Saviola s Crespem. Ke zraněnému záložníkovi Gonzálezovi přibyl na marodku pravý obránce Burdisso, jehož nahradí Coloccini.

Argentina je velkým favoritem, ale trenér Pekerman ví, že to v sobotu nebude snadná záležitost. "Mexičané to s míčem umějí a při střelbě jsou hodně bezpeční," řekl argentinský kouč. Stoper Ayala dodal, že nesmějí nechat soupeře rozehrát, protože pak je těžko k zastavení.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2006

Filtr článků - MS 2006