Rubriky:

MS 2014

Capello: Rusko má před sebou ještě dlouhou cestu

12. září 2012 15:45 - Moskva

Trenér ruských fotbalistů Fabio Capello nepřeceňuje dvě kvalifikační výhry a účast na mistrovství světa v roce 2014 v Brazílii považuje za ještě hodně vzdálenou. Své svěřence však italský stratég pochválil za přesvědčivou úterní výhru 4:0 nad Izraelem.

 

Nir Elias, Reuters

"Stále máme před sebou dlouhou cestu, pokud chceme splnit náš úkol a postoupit na světový šampionát," prohlásil po utkání v Ramat Ganu Capello, který po nepovedeném mistrovství Evropy nahradil na lavičce Nizozemce Dicka Advocaata a s týmem zatím vyhrál obě utkání v kvalifikační skupině F.

V pátek Rusové doma porazili Severní Irsko 2:0 a v úterý dosáhli ještě jasnějšího triumfu v Izraeli. "Šest bodů a šest vstřelených branek je excelentní, ale rozhodně to nestačí. Kromě toho jsem mnohem šťastnější z toho, že jsme ještě neinkasovali, než ze vstřelených gólů. Udržení čistých kont zvyšuje naše sebevědomí stejně jako vítězství," vysvětlil šestašedesátiletý kouč.

V Izraeli se mu nelíbilo, že jeho svěřenci po dvou rychlých brankách v úvodní dvacetiminutovce polevili. "Začali jsme dobře, ale na konci prvního poločasu jsme ztratili kontrolu nad zápasem a nabídli soupeři šance. Po přestávce jsme se však znovu dostali do sedla," připomněl Capello.

"V určitých pasážích jsme předváděli skutečně výborný fotbal s krásnými nahrávkami a velkým odhodláním," ocenil bývalý kouč anglického národního týmu. Po nejvýraznější výhře Ruska v letošním roce ho mrzela pouze zranění Vladimira Bystrova, Alexandra Kokorina a Alexandra Aňukova.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..