Rubriky:

MS 2014

FIFA umožní měnit lístky na MS a zpřísní pravidla pro sponzory

10. října 2012 17:32 - Londýn

Fanoušci budou moci během fotbalového mistrovství světa v Brazílii 2014 po internetu měnit nechtěné lístky na zápasy, na něž se nemohou dostavit. Ve snaze o to, aby byly stadiony co nejplnější, budou také platit zpřísněná pravidla pro sponzory.

 

Jan Handrejch, Právo

Světová federace FIFA tak reagovala na zkušenosti z letošních akcí, jako bylo fotbalové Euro na Ukrajině a Polsku a olympijské hry v Londýně, kde byly na vyprodaných soutěžích k vidění velké plochy volných míst. "Nevypadá to dobře. A zvlášť to nepůsobí dobře, když oznámíte světu, že nejsou žádné lístky, a pak v televizi sledujete spoustu prázdných míst," uvedl marketingový ředitel FIFA Thierry Weil.

Světová fotbalová federace bude požadovat po sponzorech, aby poskytli detaily o tom, kdo bude jejich lístky využívat, aby nedocházelo k masovým neúčastem. "Očekáváme od nich, že budou fér a dají nám před zápasem vědět, kdo přijde a kdo ne. Pak bychom mohli tyhle jejich lístky ještě dát k dispozici," řekl Weil, jenž nicméně upozornil, že prázdná místa se nedají vyloučit nikdy.

Systém vstupenek a jejich dalšího prodeje se bude testovat příští rok během Poháru FIFA, který tradičně slouží jako generálka na MS. Ceny lístků Brazilci zveřejní v listopadu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..