Rubriky:

MS 2014

Vyhaslí Italové neoslnili, zazářil jen Buffon, spílá reprezentaci italský tisk

8. června 2013 12:03 - Řím

Páteční bezbranková remíza s českými fotbalisty v utkání kvalifikace o postup na mistrovství světa byla pro Itálii vzhledem k nevýraznému výkonu ještě dobrým výsledkem, bezpodmínečnou pochvalu si zaslouží jen brankář Gianluigi Buffon. Tak dnes zhodnotil pražské utkání italský tisk. Komentátoři uznali, že Češi byli vítězství blíž a konstatovali, že Italové se budou muset výrazně zlepšit, pokud si na nadcházejícím Poháru FIFA nechtějí udělat ostudu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Výkon Italů zachránilo jen to, že nakonec získali bod, zhodnotil lapidárně deník Gazzetta dello Sport. "Modří neoslnili, ale bod je dobrý," napsal shodně v titulku deník La Repubblica. Bezbrankový výsledek podle něj zachránily jen Buffonovy zákroky, z nichž některé byly na hranici zázraku.

„Byla to typická Itálie na konci sezóny. Hrála v pomalém tempu a ani se nepokoušela zrychlit," připustila La Repubblica. Pomalý začátek a rozpačitou hru vyčítá italskému týmu i milánský deník Libero.

„Češi měli v porovnání s Itálií evidentně lepší fyzickou kondici, ovládli celé hřiště," napsaly římské noviny Il Tempo. „Národní tým byl nevýrazný, nedokázal tvořit hru, měl málo nápadů a ještě méně energie. Pirlo byl neobvykle nepřesný, Montolivo nebyl schopen najít správné místo. Balotelli se musel stáhnout téměř do středu hřiště, aby zpracoval skoro nehratelné míče," uvedl jejich komentátor.

„V Praze to byl špatný zápas, matný výkon modrých. Branku soupeře téměř neohrozili, zato rozhodný Buffon musel tu svou zachraňovat nejméně třikrát," uvedl Corriere dello Sport. Vyloučený Mario Balotelli se podle něj stal "záporným hrdinou", pro kterého byl zápas s Čechy nad jeho možnosti.

„Itálie byla v Praze maličká," uzavřel list Il Messagero. Výsledek je sice nakonec dobrý vzhledem k tomu, že Itálie vede tabulku skupiny B, ale modří podle něj zklamali.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..