Rubriky:

MS 2014

HODNOCENÍ: Kozákův gól nestačil, spolu s ním dostali dvojku Limberský, Darida a Rosický

10. září 2013 23:43 - Turín

Brazílie je v nedohlednu, ale postup na mistrovství světa si fotbalová reprezentace prohrála v domácích zápasech. V Itálii podala v rámci možností solidní výkon. V redakčním hodnocení na školní stupnici jsme jedničku neudělili nikomu, o dvojku si řekli obránce Limberský, záložníci Rosický a Darida, kteří se bohužel brzy zranili, a také střelec gólu Kozák.

 

Stefano Rellandini, Reuters

Hráči jsou hodnoceni podle školní stupnice od 1 do 5. Střídající Michael Rabušic nebyl hodnocen, hrál příliš krátce.

Petr Čech

1. Petr Čech

Hodnocení redakce: 3

Hned od začátku musel odolávat šancím Balotelliho. Dvakrát měl obrovské štěstí, dvakrát skvěle zasáhl. Po přestávce však fatálně minul míč po rohu a Italové vyrovnali.

Theodor Gebre Selassie

2. Theodor Gebre Selassie

Hodnocení redakce: 5

Nemá formu jako před loňským mistrovstvím Evropy, svou neobratností daroval Italům penaltu. Balotelliho kolikrát udržel jen zápasnickými chvaty.

Tomáš Sivok

3. Tomáš Sivok

Hodnocení redakce: 3

Řadu soubojů vyhrál, ale jindy si musel pomoci faulem a ďábel Balotelli pro něj byl hodně velkým soustem. Při gólu nepokryl hlavičkujícího Chielliniho.

Marek Suchý

4. Marek Suchý

Hodnocení redakce: 4

Zápas začal hrubkou, kterou připravil soupeři první šanci, Balotellimu nechával ve vápně spoustu místa. Žádná velká pochvala.

David Limberský

5. David Limberský

Hodnocení redakce: 2

Ve vápně byl důraznější než stopeři, vypracoval šanci, z níž měl Kozák přidat druhý gól. Zaútočil i ve druhém poločase, snaha na něm byla znát až do konce.

Václav Procházka

6. Václav Procházka

Hodnocení redakce: 3

Poprvé v základní sestavě národního týmu. Měl bořit a snažil se o to ze všech sil. V podpoře ofenzívy však byl nevýrazný.

Jaroslav Plašil

7. Jaroslav Plašil

Hodnocení redakce: 4

Směrem dopředu nijaký, soustředil se na černou práci. Přesto se nevyvaroval chyb, po rohu byl až příliš blízko skórujícímu Chiellinimu. Jeho standardky opět nebyly patřičnou zbraní.

Vladimír Darida

8. Vladimír Darida

Hodnocení redakce: 2

Italové mu hráli dost do těla, přesto se u něj na vlastní polovině zrodila gólová akce a v nastavení první půle se blýskl finální přihrávkou na Kozáka. Po přestávce musel kvůli zranění brzy střídat, což byla další rána pro český tým.

Tomáš Rosický

9. Tomáš Rosický

Hodnocení redakce: 2

Právě u kapitána začala finální část gólové akce. Vždy, když se s míčem na noze rozběhl vpřed, museli být Italové v pohotovosti. Svalové zranění však jeho účinkování nuceně již ve 38. minutě ukončilo.

Petr Jiráček

10. Petr Jiráček

Hodnocení redakce: 3

Mistrně nahrál Kozákovi na gól, ani pak se nebál hrát. Na delší čas se ovšem odmlčel, po přestávce se uvedl jen tvrdou střelou na Buffona.

Libor Kozák

11. Libor Kozák

Hodnocení redakce: 2

Konečně zlomil svůj komplex z Buffona a z nelehké pozice pohotově otevřel skóre. A v nastavení první půle ho měl na lopatě podruhé, ale těsně minul... Čechy to zřejmě definitivně stálo Brazílii.

Daniel Kolář

12. Daniel Kolář

Hodnocení redakce: 5

„Bílkův druhý Rosický“ nastoupil v těžké roli, vystřídal právě Rosického. Po zranění z úvodu sezóny však ještě není v optimální formě. Mohl dát gól, ale raději hledal Kozáka – a nenašel ho. V závěru se nechal naivně vyloučit.

Ondřej Vaněk

13. Ondřej Vaněk

Hodnocení redakce: 4

Šéf asociace a Jablonce Pelta může být spokojený, jeho záložník se stejně jako s Armény dostal nečekaně brzy na hřiště. Připravil šanci Kolářovi, zkoušel se prát, ale už nic nevymyslel.

dos, Sport.cz

Jak byste oznámkovali české fotbalisty v utkání s Itálií?

Tomáš Rosický

2,1

Vladimír Darida

2,2

David Limberský

2,4

Libor Kozák

2,4

Petr Jiráček

3,0

Václav Procházka

3,1

Petr Čech

3,2

Tomáš Sivok

3,5

Marek Suchý

3,8

Ondřej Vaněk

3,9

Daniel Kolář

4,2

Jaroslav Plašil

4,5

Theodor Gebre Selassie

4,6

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..