Rubriky:

MS 2014

Po Bílkovi se dočasně ujme fotbalové reprezentace jeho asistent Pešice

13. září 2013 14:47 - Praha

Třiašedesátiletý Josef Pešice, asistent dnes už extrenéra české fotbalové reprezentace Michala Bílka, se ujme národního týmu pro zbytek kvalifikace. Šéf českého fotbalu Miroslav Pelta ho oslovil, funkci mu nabídl a Pešice ji přijal. "Hlavním úkolem je kvalifikaci důstojně a úspěšně dohrát, už kvůli Michalu Bílkovi," pravil Pešice, když na nabídku kývnul a ujal se týmu, který povede na Maltě a v Bulharsku.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Už v úterý po utkání v Turíně jsem naznačil, že mužstvo dohraje kvalifikaci pod vedením asistentů. Pověřil jsem Josefa Pešiceho, aby vykonával v utkáních na Maltě a v Bulharsku funkci hlavního trenéra. Složení realizačního týmu zůstává v nezměněné podobě," nechal se slyšet Pelta poté, co se dnes s Pešicem sešel a funci mu nabídl.

Třiašedesátiletý Josef Pešice, který k týmu přišel na post asistenta loni v srpnu před utkáním na Ukrajině, má zkušenosti s trénováním ligových týmů, ale byl i sedm let koučem mládežnických reprezentací od šestnácti do devatenácti let. Vedl tak i několik současných reprezentantů.

„Hlavním úkolem je kvalifikaci důstojně a úspěšně dohrát, už kvůli Michalu Bílkovi. Stále je o co hrát, protože v sázce je ještě šest bodů a výsledky se započítávají do koeficientu, který pak rozhoduje o zařazení země do košů pro losování kvalifikace o postup na mistrovství Evropy," řekl po schůzce s předsedou Josef Pešice.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..