Rubriky:

MS 2014

Fotbalový šampionát se blíží, protesty v Brazílii sílí

21. května 2014 08:46 - Teresópolis

Necelý měsíc před zahájením fotbalového mistrovství světa dali obyvatelé Brazílie znovu najevo nesouhlas s pořádáním turnaje. V Teresópolisu, kde bude mít od příštího týdne základnu domácí reprezentace, zapálili a zničili šest metrů vysokou repliku trofeje a ve městě Belém v úterý donutili pořadatele přerušit vystavení skutečného poháru pro mistry světa.

 

Nacho Doce, Reuters

Už loni statisíce Brazilců demonstrovaly v ulicích proti vysokým výdajům na MS z veřejných peněz či zdražení městské hromadné dopravy. Tehdy zničili nafukovací fotbalové míče či jiný symbol šampionátu - maskota Fuleca.

Šestimetrovou repliku poháru zdemolovali v jedné z hlavních tepen Teresópolisu v úterý nad ránem. "Všemi silami budeme pátrat po pachatelích, aby takový čin nezůstal bez trestu," prohlásil starosta města ve státu Rio de Janeiro.

V severobrazilském Belému byl pro fanoušky vystaven skutečný pohár, jenže poté, co se skupina demonstrantů snažila násilím dostat k ní do budovy, byla akce zrušena. Policie pak trofej odvezla do bezpečí.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..