Rubriky:

MS 2014

VIDEO: Indiáni na protest vytáhli do brazilských ulic. Po policistech stříleli šípy

28. května 2014 17:42 - Brasilia

Fotbalové mistrovství světa už pomalu klepe na dveře, v hostitelské zemi Brazílii to ale pořádně vře. Tamní obyvatelé dávají najevo svou nespokojenost jednou demonstrací za druhou - proti předraženému šampionátu, na který opět nejvíce doplatí brazilská chudina, naposledy protestovali v ulicích hlavního města Brasilia původní obyvatelé - indiáni. A do boje se strážci zákony vytáhly i svou tradiční zbraň - šípy.

Reuters

Stovky autobusů, blokující hlavní ulice Rio de Janeira, Sao Paula nebo Belo Horizonte, předminulý týden odstartovaly vlnu protestů proti světovému šampionátu. Brazílie, kterou dlouhé roky trápí velká míra kriminality a chudoby, investovala do infrastruktury, stavby stadiónů a dalšího zázemí téměř dva bilióny eur a tamní obyvatelstvo dává najevo svou nespokojenost.

Více než tisícovka původních obyvatel, převážně indiánů, vyrazila v úterý do ulic hlavního města Brasilia. V blízkosti stadiónu Maneho Garrincha se střetla s policisty, kteří chránili nejnákladnější stavbu letošního MS - tento nový stadión vyšel na bezmála 620 miliónů eur.

Brazilská vláda sice tentokrát nepovolala na pomoc vojska, otázkou však i nadále zůstává, jak chce udržet bezpečnost v ulicích během samotného mistrovství, které začíná už 12. června. Brazílie totiž patří společně s Kolumbií, Venezuelou a Bolívií k nejnebezpečnějším státům Jižní Ameriky. Favely, neboli chudinská předměstí, ve velkých městech často ovládají drogové gangy.

jis, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..