Rubriky:

MS 2014

Kvůli kšeftům s lístky podezřelý spolupracovník FIFA uprchl v Riu před policií

11. července 2014 08:41 - Rio de Janeiro

Ředitel švýcarské společnosti Match Services a spolupracovník mezinárodní fotbalové federace FIFA Ray Whelan uprchl v Riu de Janeiro před policií. Ta ho ve čtvrtek přišla zatknout kvůli podezření z dodávání vstupenek na mistrovství světa mezinárodnímu gangu, ale v hotelu Copacabana Palace už ho nenašla a vyhlásila po něm pátrání.

 

Stringer/brazil, Reuters

Policisté v pondělí Whelana zadrželi, po dlouhém výslechu jej v úterý propustili. Soud posléze vydal příkaz k zadržení, ale v hotelu, ve kterém během šampionátu bydlí funkcionáři FIFA, už policie Whelana nenalezla. Podle státního zástupce opustil před příjezdem policistů budovu zadním vchodem.

Whelan je podezřelý, že dodával mezinárodnímu gangu vstupenky určené pro sponzory, firmy, VIP hosty či jednotlivé týmy, které pak byly prodávány na černém trhu. Brazilská policie minulý týden zatkla jedenáct lidí, kteří si tímto způsobem přišli během šampionátu údajně až na 90 miliónů dolarů (přes 1,8 miliardy korun). Nelegální byznys prý skupina provozovala již na čtvrtém světovém šampionátu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..