Rubriky:

MS 2018

Bože, proč stále Ibrahimovic? Máme teď nové hrdiny, připomínal po senzačním postupu švédský trenér

14. listopadu 2017 20:23 - Milán/Praha

Už před půldruhým rokem oznámil švédský fotbalový idol Zlatan Ibrahimovic, že v reprezentaci končí, přesto se v pondělní noci skloňovalo na milánském San Siru jeho jméno ve všech pádech. „Neuvěřitelné. Ibra loni v srpnu v národním mužstvu skončil a my mluvíme pořád jen a jen o něm, zatímco tady máme mnoho nových hrdinů,“ neudržel se trenér Seveřanů Janne Andersson poté, co jeho tým udržel v barážové odvetě bezgólovou remízu a na úkor domácí Itálie postoupil na světový šampionát 2018 v Rusku.

 

Antonio Calanni, ČTK/AP

Pochopitelně že senzační postup Švédů, kteří se na mistrovství světa kvalifikovali po dvanácti letech, evokoval myšlenky na Ibrahimovicův návrat do reprezentace.

Zvlášť nyní, kdy Ibra v posledním rozhovoru potvrdil, že po vážném zranění na jaře v duelu Evropské ligy proti Anderlechtu se chystá v Manchesteru United vrátit, a v prosinci by se měl objevit na Old Trafford v plné formě.

„Bože, mluvme už o skvělých hráčích, které máme v tomto týmu. Když s námi Ibrahimovic byl, hráli a praktikovali jsme jiný styl fotbalu. Je to skvělý fotbalista, legenda a šampión, ale když se rozhodl opustit mezinárodní scénu, museli jsme se přizpůsobit a najít jiný styl. A dnes tu máme nové hrdiny," připomínal trenér Skandinávců Andersson, že především týmový výkon dovedl jeho svěřence na šampionát do Ruska.

„Víra v úspěch také. Věděli jsme, že odveta v Itálii bude nesmírně těžká, ale ani na chvíli, jsme nezapochybovali, že bychom ji nezvládli. Tvrdě jsme pracovali, jeden v druhém čerpali sílu a po domácím utkání už jsme věřili, že to dokážeme. A teď jsme na mistrovství, takže jsme všichni nesmírně šťastní," přiznával Ibrahimovicův spoluhráč z Manchesteru United, třiadvacetiletý obránce Victor Lindelof.

„Zažívám největší úspěch, jaký mě mohl v kariéře potkat. Zvláště po postupu přes Itálii. Vždyť pro nás starší šlo o poslední možnost, jak si na mistrovství světa zahrát," doplňoval Lindelofa o devět let starší kapitán Švédů Andreas Granqvist, který si na oslavu postupu nechal od spoluhráčů vyholit hlavu.

„Slíbil jsem jim to, ale oni na to v panující euforii zapomněli, takže jsem jim to sám připomněl. A moc rád."

zp, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..