Rubriky:

Ostatní

Hororové zranění. Bývalou hvězdu Barcelony odvezli ze stadionu s dírou v noze

1. října 2019 06:54 - Mexico City/Praha

Třicetiletý fotbalista Clubu América Giovani dos Santos utrpěl v utkání nejvyšší mexické soutěže ošklivě vyhlížející zranění nohy, když ho do oblasti nad kolenem nakopl protihráč z týmu Guadalajara. Dos Santos, který v minulosti oblékal dres Barcelony nebo Tottenhamu, putoval s tržnou ranou z hrací plochy rovnou do nemocnice. América zvítězila 4:1.

K hororově vypadajícímu zranění došlo v 37. minutě zápasu, když mexického reprezentanta zasáhla do stehna kopačka stopera Guadalajary Antonia Briseňa. Třicetiletý útočník se po tvrdém zákroku svíjel v bolestech na hrací ploše. Hříšník spatřil červenou a zamířil do šaten.

„Giovani dos Santos podstoupil lékařské ošetření, které odhalilo trhlinu čtyřhlavého stehenního svalu," napsala América na sociální síť Twitter. Klub poté ještě upřesnil, že nedošlo ke zlomenině kosti a že rekonvalescence si vyžádá přibližně šest týdnů.

Dos Santos nastupoval za přední evropské kluby mezi lety 2006-2015. Nejprve se snažil prosadit v Barceloně, poté hrál za Tottenham Hotspur. Po sérii hostování a přestupů zakončil svou evropskou misi ve Villarrealu. Fotbaloví odborníci ho svého času považovali za jednoho z největších talentů světového fotbalu.

Své pověsti zázračného mladíka ale naplno nedostál, přestože má za sebou velmi solidní kariéru. Zlatý olympionik z londýnských her 2012 si zahrál i americkou MLS, ve které se stal oporou Los Angeles Galaxy. Poté zamířil zpět do rodného Mexika a v současnosti hájí barvy Clubu América z hlavního města.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.