Rubriky:

Ostatní

Talentovaný fotbalista Adu má nakročeno do Benfiky

25. července 2007 11:05 - SALT LAKE CITY

Talentovaný americký fotbalista ghanského původu Freddy Adu stále zůstává hráčem Realu Salt Lake, což se ale může do konce přestupního termínu 31. srpna změnit. Velký zájem o osmnáctiletého ofenzivního hráče má totiž Benfika Lisabon, jež se už údajně dohodla s utažským klubem na jeho přestupu. Transfer ale zatím zhatily rozdílné představy o smlouvě mezi portugalským velkoklubem a Aduovým agentem.

Podle zdroje agentury AP, jenž je s případem obeznámen, ale chce zůstat v anonymitě, se už Benfica se Salt Lake shodla na odstupném dva miliony dolarů. První kolo schůzek mezi Portugalci a hráčovým zástupcem Richardem Motzkinem ještě k úspěchu nevedlo, konec jednání to však neznamená.

"Vím, že Freddy zavolal svému agentovi a řekl: 'Je to stále otevřené. Nenech to spadnout ze stolu'," řekl jeden z vysokých funkcionářů Realu John Ellinger, jenž Adua trénoval od jeho dvanácti let. "Jako klub budeme nadšeni, když si ho udržíme, ale budeme i nadšeni za něj, pokud dostane šanci hrát v Evropě," dodal.

Klub z olympijského města Salt Lake City získal Adua v zimě z D.C. United i s tím rizikem, že hráč bude moci po dovršení osmnácti let přestoupit do zahraničí. V Realu se však zatím rodák z ghanské Temy příliš neprosadil, v jedenácti zápasech soutěže MLS vstřelil jednu branku. Poslední měsíc strávil s americkým týmem do dvaceti let, s nímž v roli kapitána postoupil na MS v Kanadě do čtvrtfinále.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.