Rubriky:

Ostatní

Ferguson pochybuje o tom, že Beckham v USA změní pohled na fotbal

7. září 2007 11:53 - LONDÝN

Slavný anglický fotbalový trenér Alex Ferguson pochybuje o schopnostech Davida Beckhama pozvednout evropskou formu fotbalu ve Spojených státech amerických. Kouč Manchesteru United, odkud anglický záložník odešel v roce 2003 do Realu Madrid, to považuje za mimořádně náročný úkol.

 

koláž Novinky

"Nevím, jaký vliv tam může mít. Sám David Beckham nemůže změnit celou zemi," řekl Ferguson agentuře Reuters. Připomněl případy Franze Beckenbauera, Johana Cruyffa i samotného Pelého, kteří na sklonku kariéry odešli do zámoří, ale postoj tamních fanoušků k fotbalu nijak výrazně nezměnili.

Beckham s velkou slávou v létě posílil Los Angeles Galaxy, ale zatím se víc potýká se zdravotními problémy, než hraje. Po potížích s kotníkem ho nyní trápí zraněné koleno.

Beckham, který v Galaxy podepsal lukrativní pětiletou smlouvu, prohlásil, že chce pozvednout úroveň zámořské profesionální soutěže MLS, ale Ferguson je skeptický. Především proto, že Beckhama na vlastní oči kvůli velkým vzdálenostem uvidí jen poměrně úzká skupina fanoušků. "Je to obtížné kvůli velikosti země. V evropském fotbale můžete jednoduše cestovat. Ale když jste v Bostonu a potřebujete do Los Angeles, je to šestihodinový let," vysvětlil kouč.

 

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní