Fotbalistky Brazílie deklasovaly USA a postoupily do finále MS

CHANG-ČOU

Fotbalistky Brazílie si poprvé v historii zahrají o titul mistryň světa. Ve čtvrtečním semifinále v čínském Chang-čou překvapivě deklasovaly 4:0 dvojnásobné šampionky ze Spojených států, které prohrály po 50 zápasech a téměř třech letech.

Brazilky se v nedělním finále v Šanghaji utkají s obhájkyněmi titulu Němkami, které si ve svém semifinále ve středu taktéž hladce 3:0 poradily s Norkami.

Nepovedený zápas pro favorizované Američanky načala ve 20. minutě Leslie Osborneová, jež otevřela skóre vlastním gólem. Chvíli nato vstřelila první ze svých dnešních dvou gólů jedna z nejlepších fotbalistek světa Marta, a když v nastaveném čase prvního poločasu dostala za faul druhou žlutou kartu Shannon Boxxová, osud USA se téměř naplnil. Ve druhé půli si Jihoameričanky postup pohlídaly a stvrdily ho dalšími dvěma góly.

Repríza mužského finále ze šampionátu v Asii v roce 2002 Německo - Brazílie se hraje od 14:00 SELČ.

Výsledek 1. semifinále MS žen:
Brazílie - USA 4:0 (2:0)
Branky: 27. a 79. Marta, 20. vlastní Osborneová, 56. Cristiane. ČK: 45+1. Boxxová (USA). Diváci: 47.818.