Čeští futsalisté po prohře s Itálií skončili na ME bez bodu

PORTO

Čeští futsalisté zakončili své účinkování na mistrovství Evropy v Portugalsku středeční prohrou s Itálií 0:4. Ve skupině skončili bez jediného bodu poslední a se šampionátem se rozloučili.

Futsal - ilustrační foto

V druhém utkání skupiny A zdolali domácí Portugalci Rumunsko 3:0 a spolu s Itálií si zajistili postup. V pátečním semifinále se Italové utkají s Ruskem, Portugalce čeká duel s obhájci titulu a dvojnásobnými mistry světa ze Španělska.

Český celek nastoupil ve svém posledním zápase na evropském šampionátu bez zraněného Kopeckého a v brance opět s Mellerem. Do první šance se dostali v druhé minutě Italové, avšak Fabianova střela šla těsně vedle. Vzápětí na druhé straně Frič vyzkoušel italského gólmana Fellera.

V páté minutě podržel český celek Meller, když nohou vyrazil obrovskou příležitost Grany. Italové postupně získávali převahu, český tým zatlačili do hluboké defenzivy a v 11. minutě se radovali z vedoucí branky, kterou vstřelil Zanetti.

To italský celek uklidnilo a hra se vyrovnala. Hrálo se většinou ve středu hřiště, ale ke střelbě se přece jen častěji dostávali Italové; Meller si však s pokusy Bertoniho, Foglii i dalších poradil. V první dvacetiminutovce přestříleli Italové český celek 15:3.

Češi doplatili na nulovou efektivitu

Po přestávce rychle přidal druhý gól Foglia, naopak Češi v koncovce opět selhávali. V 29. minutě Sláma vybojoval míč, ale sám před brankářem neuspěl, Feller mu střelu vyrazil a míč do sítě nedopravil z dorážky ani Sluka.

Naopak soupeř dokázal českou chybu potrestat. V 32. minutě zkazil přihrávku Roman Mareš a Fabiano tvrdou ranou po zemi z dvanácti metrů prostřelil Krayzela. V 36. minutě Fričovu dělovku po přistrčení Romana Mareše zblokoval Fabiano na roh, vzápětí však tentýž hráč na druhé straně hřiště odcentroval a po nešťastné teči Michala Mareše skončil míč počtvrté v české síti.

Skupina A:
Itálie - Česko 4:0 (1:0)
Branky: 11. Zanetti, 23. Foglia, 32. Fabiano, 36. vlastní M. Mareš. Rozhodčí: Remin (Běl.), Ivanov (Rus.). Diváci: 1200.
Sestava ČR: Meller (21. Krayzel) - M. Mareš, Frič, Novotný, R. Mareš - Blažej, Dlouhý, Sluka, Rešetár - Sláma, Janovský. Trenér: Neumann.
Portugalsko - Rumunsko 3:0 (1:0).