Rubriky:

Ostatní

Živě

Ivan Hašek: Na Štědrý den i Silvestr se v Dubaji trénuje

31. prosince 2007 10:47

Ivan Hašek má za sebou premiérový zápas na lavičce týmu Al Ahlí. Ve čtvrtfinále tamního poháru jeho noví svěřenci uspěli a postoupili. Právě zisk poháru je hlavním cílem, který si klub stanovil. V lize je totiž až na osmém místě. Hašek má s klubem smlouvu na pět měsíců a věří, že se mu ji podaří celou naplnit. "Tady padají hlavy trenérů, samozřejmě obrazně, hrozně rychle," řekl mimo jiné pro Právo.

 

archiv

Máte za sebou první utkání na lavičce klubu Al Ahlí, jak dopadlo?

Báječně, vyhráli jsme čtvrtfinálový duel místního poháru ve Spojených arabských emirátech 3:1 v prodloužení. Postoupili jsme do semifinále, takže v klubu je spokojenost. V lize jsme až osmí, s tím už se mnoho udělat nedá, ale sezónu může tenhle ambiciózní klub zachránit úspěchem v poháru. Proto jsem do Dubaje přišel.

Vánoce jste trávil jen ve společnosti asistenta Luďka Klusáčka?

Především s ním. Tady Vánoce nejsou, jsme v muslimském světě. Na Štědrý den byly dva tréninky. V klubu jsme pak měli opožděnou společnou večeři. Je to něco úplně jiného než doma. O tom, že u nás jsou Vánoce, vím z telefonu od rodiny. Na Silvestra nás čekají rovněž dva tréninky a konec roku oslavíme opět především v úzkém českém kruhu.

Jak vás přijali hráči coby nového kouče?

Ti do toho asi mluvit nemohli, kdo je bude trénovat. Z jejich přístupu k tréninku a především zápasu jsem však vycítil, že mne berou a chtějí vyhrávat. Dva naše vítězné góly v poháru dal sedmnáctiletý mladík, který přišel až v průběhu zápasu. Fotbalově na tom hráči nejsou špatně.

Domluvíte se anglicky se všemi?

S těmi, co umějí, tak ano. Mám tu také tuniského asistenta, který hovoří francouzsky a arabsky, takže využívám i jeho.

V Česku mrzne, v Dubaji si asi užíváte sluníčka...

Přes den tu je na slunci přes třicet stupňů, ve stínu kolem pětadvaceti. Jakmile slunce zapadne, teplota klesá, večer už bývá kolem šestnácti. Ale mráz a sychravo mi tu nechybějí.

Smlouvu máte na pět měsíců, zůstal byste i déle?

Tak tohle neřeším. Úspěch bude, když tu vydržím těch pět měsíců do konce smlouvy. Tady padají hlavy trenérů, samozřejmě obrazně, hrozně rychle. Párkrát nevyhrajete a letíte. To mne snad nepotká. Chtěl bych s Al Ahlí vyhrát pohár.

Karel Felt, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.