Fotbalisté Ghany nakročili k postupu ze skupiny

AKKRA

Fotbalisté pořadatelské Ghany dokázali ve čtvrtek na mistrovství Afriky vyhrát i své druhé utkání ve skupině A a jsou blízko postupu do dalších bojů. Důležitého vítězství nad favorizovaným Marokem se dočkali i Guinejci. O jejich výhru 3:2 se nejvýrazněji zasloužil střelec dvou gólů Pascal Feindouno. Kanonýr z francouzských Met byl ale krátce po své druhé trefě vyloučen. Prohru dokázali Maročané už jen zmírnit gólem v poslední minutě.

Reprezentanti Guiney byli blízko velkému úspěchu již v zahajovacím utkání celého šampionátu. Proti Ghaně tehdy drželi nerozhodný výsledek až do poslední minuty.

Domácí fotbalisté ve večerním utkání porazili Namibii 1:0 a bez ztráty bodu vedou skupinu. Naopak šance Namibijců na postup ze skupiny jsou už spíše jen teoretické. O výhru Ghaňanů se postaral ve 41. minutě útočník anglického Nottinghamu Forest Manuel Agogo, který se prosadil na malém vápně a usměrnil do branky pas ze strany. Jeho spoluhráči už utkání dovedli k vítězství, Namibijci ale cítili křivdu kvůli zřejmému faulu, který brance předcházel.

Africký pohár
Skupina A
Guinea - Maroko 3:2 (1:0)
Branky: 11. a 63. z pen. Feindouno, 59. Bangoura - 60. Abúšeruán, 90. Vadú. Diváci: 15.000.
Ghana - Namibie 1:0 (1:0)
Branka: 41. Agogo. Diváci: 45.000.