Rubriky:

Ostatní

Šéf FIFA Blatter zvažuje vyšetřování Taylorova zákroku na Eduarda

10. března 2008 13:04 - LONDÝN

Prezident FIFA Sepp Blatter si od anglické Fotbalové asociace vyžádá spis, který se týká únorového zákroku Martina Taylora na Eduarda z londýnského Arsenalu. Obránce Birminghamu za svůj nebezpečný skluz dostal třízápasový distanc. Eduardo utrpěl otevřenou zlomeninu lýtkové kosti a poranění kotníku.

Blatter chce přezkoumat, jestli trest udělený anglickou fotbalovou asociací byl adekvátní. „Máme právo požádat národní asociaci o materiály a jestli usoudíme, že trest není dostatečný, můžeme zasáhnout,“ řekl Blatter pro BBC.

„Hráč, který vědomě atakuje jiného hráče s úmyslem způsobit zranění by měl být potrestán - a ne pouze třízápasovým distancem. Podle závažnosti napadení by se dalo uvažovat i o doživotním zákazu činnosti,“ zvažuje Blatter i nejtvrdší trest. „Proč by hráči měli likvidovat jeden na druhého,“ dokončil šéf FIFA.

O zranění Eduarda jsme informovali na Sport.cz:
Útočníkovi Arsenalu Eduardovi zlomil soupeř nohu
Eduardo je po operaci a připravený bojovat o návrat
Taylorovi po zákroku na Eduarda vyhrožují smrtí
Eduardovu nohu zachránil lékař Arsenalu Gary Lewin
Viník Taylor: Zranění Eduarda byla nehoda
Eduardo se už těší, jak si za rok a půl zahraje proti Anglii

Záložník Manchesteru United Cristiano Ronaldo se nechal slyšet, že se bojí hrát svou typickou hru, protože protihráči se často uchylují k nebezpečným skluzům. „Někdy si říkám, že Premier League je nejlepší liga na světě, ale někdy nedostatečně ochraňuje technické hráče,“ posteskl si hvězdný Portugalec.

„Potom, co se stalo Eduardovi z Arsenalu se bojím používat své dovednosti,“ vyjádřil obavu o své zdraví Ronaldo a pokračoval: „Někdy chrání obránce a já přemýšlím nad změnou své hry, protože hrát tak, jak do teď, je velmi obtížné,“ dodal.

jda, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní