Rubriky:

Ostatní

Fotbalistovi Riquelmemu hrozí trest za provokování fanoušků

2. prosince 2008 17:18 - BUENOS AIRES

Argentinské úřady začaly vyšetřovat fotbalistu Juana Romána Riquelmeho. Záložník Boky Juniors podle nich provokoval soupeřovy fanoušky, když před nimi nevhodně slavil vstřelený gól při ligové výhře 2:1 nad Racingem Avellandeda.

Riquelme se nejprve podle agentury Reuters dostal do roztržky s jedním z fanoušků, který na stadiónu La Bombonera seděl poblíž trávníku. Když pak argentinský reprezentant vstřelil vítězný gól, běžel přes půl hřiště a ukazováčkem mířil na fanouška.

"V podstatě porušil dvě pravidla," citovala agentura Reuters státního zástupce Luise Cevaska. "Nejprve narušil průběh zápasu a pak podněcoval násilnosti na stadiónu," dodal s tím, že Riquelmeho nyní čeká vyšetřování a případné tresty v rozmezí od pokut až k deseti dnům vězení.

"Neudělal jsem nic špatného. Jenom jsem křičel, když můj tým dal gól," bránil se třicetiletý Riquelme. "Chodí sem lidé, kteří si zaplatí za vstup a pak si myslí, že nás můžou dvě hodiny urážet," dodal. "Navíc Argentina má spoustu jiných problémů, takže si myslím, že je hloupé řešit zrovna tuhle věc," přidal.

ČTK

Zrušit