Ronaldo oslavil návrat k fotbalu gólem už ve druhém zápase

RIO DE JANEIRO

Ve svém druhém utkání po návratu k fotbalu dal bývalý nejlepší hráč světa Ronaldo gól. Dvaatřicetiletý útočník v neděli hlavičkou ve třetí minutě nastavení zařídil Corinthians remízu 1:1 v lize státu Sao Paulo. Blízko k brance měla někdejší hvězda AC Milán, Interu či Barcelony už v 78. minutě, kdy trefila břevno.

Ronaldův gól vyvolal bouřlivé oslavy, během kterých fanoušci strhli ochranný plot na stadionu. Fotbalista dostal žlutou kartu za to, že v euforii ze střeleckého úspěchu na plot vylezl.

Dvojnásobný mistr světa se vrátil k fotbalu po více než roce, během kterého se zotavoval z další operace kolena, které si poranil během angažmá v AC Milán.

Jeho působení v Corinthians provází velké nadšení okolí. Po středečním debutu Ronalda zahrnuli novináři pozorností tak, že dostal mikrofonem do oka a udělal se mu monokl.