Rubriky:

Ostatní

Nejlepším hráčem ME fotbalistů do 21 let se stal střelec Berg

30. června 2009 11:32 - MALMÖ

Nejlepším hráčem mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let ve Švédsku byl vyhlášen domácí útočník Marcus Berg. Střelec nizozemského Groningenu se navíc stal díky sedmi gólům i nejlepším střelcem turnaje.

 

Darren Staples, Reuters

Dvaadvacetiletý Berg šampionát střelecky naprosto ovládl, ale Švédsko přesto vypadlo v semifinále s Anglií. Bergovi na sedm přesných zásahů stačily čtyři zápasy, zatímco Ital Robert Acquafresca s dalším Švédem Olou Toivonenem na druhém místě dali každý po třech brankách.

Není divu, že se Berg stal po šampionátu žádaným fotbalovým zbožím. O služby bývalého hráče IFK Göteborg se uchází anglický Everton, Tottenham a podle agentury SID i německý Suttgart. Groningen, v jehož dresu dal Berg v 56 zápasech 33 gólů, je ochoten svou hvězdu prodat za deset milionů liber (asi 305 milionů korun).

Berg se ziskem ocenění pro nejlepšího hráče turnaj zapsal mezi velká jména světového fotbalu. V minulosti si cenu odnesli například český gólman Petr Čech, chorvatský kanonýr Davor Šuker, Portugalec Luís Figo, nebo Němec Rudi Völler.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní