Rubriky:

Ostatní

Herečka Theronová chce pomoci s výstavbou hřišť pro děti v JAR

15. července 2009 11:02 - CHICAGO

Oscarová herečka Charlize Theronová chce využít blížící se mistrovství světa ve fotbale k tomu, aby pomohla dětem ve své rodné Jihoafrické republice v boji proti viru HIV. Spolu s ženským fotbalovým týmem z Los Angeles LAFC Chelsea se hodlá zapojit do programu na budování fotbalových hřišť pro znevýhodněné děti v JAR. Děti zapojené do programu kromě toho dostanou i dresy, vybavení, ale především zdravotní výchovu a služby.

Projekt je směřován především na školy v oblasti Umkhanyakude, která je sužována vysokou mírou výskytu viru HIV. Místním dětem s téměř padesátiprocentní pravděpodobností hrozí, že se virem nakazí. Theronová, která se narodila v jihoafrickém Benoni, věří, že by výsledky projektu měly být patrné již do 11. července 2010, kdy v JAR začne fotbalové mistrovství světa.

"Světový šampionát je pro Jihoafričany obrovskou, obrovskou událostí. Jsou na pořadatelství velmi pyšní. Otázkou je, jak to dokážeme využít v jiných oblastech, aby to mělo správný dopad," řekla agentuře AP Theronová, která má Oscara dostala za hlavní roli ve filmu Zrůda.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní