Rubriky:

Ostatní

Trenér fotbalistů Aurory kvůli synovi rezignoval

24. července 2009 19:29 - LA PAZ

Trenér Julio Cesar Baldivieso opustil kvůli svému synovi lavičku bolivijského celku Aurora. Vedení klubu totiž odmítlo ponechat v prvním týmu jeho třináctiletého syna Mauricia, který se v neděli stal nejmladším fotbalistou v některé z prvoligových soutěží světa.

 

Reuters

"Je smutné, že hodně lidem nebyla premiéra mého syna po chuti. Nebudu poslouchat rady, kdy mám nebo nemám poslat na hřiště někoho z rodiny," citovala agentura Reuters Baldiviesa. "Chci, aby celý svět viděl, že mladým talentům hází v Bolívii klacky pod nohy jen proto, aby se udělalo místo pro cizince," dodal sedmatřicetiletý kouč, který v uplynulé sezoně dovedl tým k titulu.

Mauricio Baldivieso, který ve středu oslavil 13. narozeniny, se stal nejmladším prvoligovým fotbalistou světa v neděli, kdy kvůli velké marodce nastoupil na posledních devět minut duelu s La Pazem. Chlapcův start vzbudil v Bolívii vlnu nevole a mnoho odborníků vyzvalo svaz, aby zavedl věkový limit pro start v soutěžích dospělých. Ten je například v Evropě stanoven na 15 let.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní