Rubriky:

Ostatní

Lavičkův tým porazil ligový nováček díky lobu Fowlera

13. září 2009 11:23 - SYDNEY

Trenér Vítězslav Lavička utrpěl s fotbalisty FC Sydney v šestém kole australské ligy druhou porážku za sebou, přesto byl na domácím stadiónu svědkem ovací vestoje. Téměř 17 000 fanoušků odměnilo bouřlivým potleskem bývalou hvězdu Liverpoolu Robbieho Fowlera, který jediným gólem zápasu rozhodl o prvním vítězství ligového nováčka North Queensland Fury.

Fowler vstřelil v 54. minutě povedeným lobem svou čtvrtou branku v sezóně, a když po hodině hry opouštěl trávník, diváci ho vyprovodili velkým aplausem. "Gól je gól, zaplaťpánbůh že tenhle nám zajistil tři body," uvedl anglický útočník, jehož tým v předchozích pěti zápasech bodoval jen díky dvěma remízám. V tabulce je nadále poslední.

Sydney si navzdory porážce udrželo druhou příčku za mužstvem Gold Coast, s kterým před týdnem prohrálo poprvé v sezóně. Lavičkův tým v neděli doplatil i na zahozenou penaltu, kterou v prvním poločase neproměnil John Aloisi. "Musíme hrát odvážněji a agresivněji, mít větší hlad po gólech. Hráli jsme špatně, ale sezóna je dlouhá. Nic nevzdáváme," uvedl český kouč na klubovém webu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní