Rubriky:

Ostatní

Chystá se fotbalová valná hromada, protože činnost odvolací a revizní komise je ochromena

26. března 2010 14:32 - PRAHA

Českomoravský fotbalový svaz plánuje svolat mimořádnou valnou hromadu kvůli volbě nové odvolací a revizní komisi, jejíž činnost ochromují vnitřní spory. Kvůli nim jsou vyjádření komise nejednotná a protichůdná. Termín mimořádné valné hromady hodlá svaz oznámit v příštím týdnu. Na svolání valné hromady se shodli představitelé ČMFS se zástupci komise.

 

Petr Hloušek, Právo

Svaz se nechce k celé záležitosti vyjadřovat. Zřejmě i proto, že o složení odvolací a revizní komise (ORK) má právo rozhodovat výhradně valná hromada. Uvnitř komise nastal v posledních týdnech rozkol, podle některých zpráv se její členové dokonce rozhodli odvolat předsedu Ondřeje Lněničku.

"Na středečním zasedání ORK jsem podal návrh na odvolání Ondřeje Lněničky z funkce předsedy naší komise. Zároveň jsem do této funkce navrhl Jindřicha Urbánka. Návrh byl přijat poměrem 2:1," řekl člen komise Jiří Ficner. Lněnička tvrdí, že to není pravda. "Je to nesmysl, o žádném takovém hlasování nevím. Když jsem odcházel, pan Ficner tam něco o mém odvolávání křičel, ale já jsem se rozhodně žádného hlasování nezúčastňoval. A protože z pěti členů ORK tam po mém odchodu zbyli jen dva, byli neusnášeníschopní. To znamená, že nic odhlasovat nemohli," řekl Lněnička.

I proto se s členy ORK sešli předseda svazu Ivan Hašek a místopředseda Jindřich Rajchl. "Všichni účastníci se shodli, že jediným možným řešením současné situace je svolání mimořádné valné hromady v nejbližším možném termínu tak, aby mohli být zvoleni noví členové této komise. O datu konání této mimořádné valné hromady rozhodne výkonný výbor v příštím týdnu. Do vyřešení celého problému se k dané situaci nebudeme nadále vyjadřovat," uvedl mluvčí ČMFS Petr Svěcený v tiskové zprávě.

Vedení svazu tak musí devět měsíců po svém zvolení na červnové valné hromadě řešit další nečekaný problém. V úterý zástupci ČMFS oznámili, jak se hodlají vypořádat se zprávou forenzních auditorů o špatném hospodaření svých předchůdců a také řeší údajnou korupci v loňském ligovém utkání mezi Olomoucí a Bohemians Praha.

Svolání valné hromady přinese především další finanční výdaje a organizační starosti, protože k valné hromadě se sjedou delegáti ze všech okresních a krajských fotbalových svazů, zástupci divizí, třetí, druhé a první ligy.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní