Rubriky:

Ostatní

Šmicrova benefice má hvězdné obsazení, přijede i Nedvěd

6. května 2010 10:26 - PRAHA

Hvězdné obsazení bude mít úterní fotbalová benefice v pražském Edenu, v níž se rozloučí s hráčskou kariérou Vladimír Šmicer. Účast v derby Slavia - Sparta potvrdili nejlepší čeští fotbalisté z přelomu tisíciletí a z Itálie dorazí i Pavel Nedvěd.

"Složení obou mužstev odpovídá výběrům, které spolu vybojovaly řadu ligových bitev. I proto nepůjde o typickou exhibici, ale o prestižní zápas se vším všudy," uvedl internacionál Pavel Kuka z pořádající organizace Czech Team 96.

Pavel Nedvěd zdraví fanoušky Juventusu TurínPavel Nedvěd bude hlavní hvězdou benefice.foto: ČTK/AP

Na trávníku se objeví většina stříbrných medailistů z evropského šampionátu v roce 1996 v Anglii, na lavičce hostující Sparty bude sedět tehdejší kouč Dušan Uhrin starší. Divákům se představí i hosté ze zahraniční, například chorvatský obránce Sladjan Ašanin, do červenobílého dresu by se měli obléct i Angličané Robbie Fowler a Steve McManaman, někdejší Šmicrovi spoluhráči z Liverpoolu. "Ti by měli účast potvrdit během dneška," řekl Kuka.

Většina bývalých reprezentantů o den dříve změří síly i na golfovém hřišti na Konopišti, kde se odehraje první turnaj pětidílné série 1. ročníku Tipsport Golf Tour, kterou Czech Team 96 organizuje. Hrát se bude o cenu Josefa Masopusta a stejně jako při fotbale půjde také o charitu. Vedle nadace internacionálů část výtěžku obdrží také dětská onkologie v Motole.

Nominace na utkání Slavia - Sparta: (hraje se od 18:30 )
Slavia Praha (trenér František Cipro):
Brankáři: Vaniak, Černý.
Obránci: Kozel, Suchopárek, K. Rada, Ašanin, P. Novotný.
Záložníci: Ulich, Bejbl, Kubík, P. Berger, Krištofík, McManaman.
Útočníci: Šmicer, Kuka, Šmejkal, Fowler.
Sparta Praha (trenér Dušan Uhrin starší):
Brankáři: Stejskal, Kouba.
Obránci: Horňák, Němeček, J. Novotný, Vrabec, Votava, Sopko.
Záložníci: Nedvěd, Poborský, I. Hašek, Jiří Němec, Z. Svoboda, Mistr, Vonášek, Frýdek.
Útočníci: Siegl, Lokvenc.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní