Henry skóroval hned při své premiéře v New Yorku

HARRISON

Francouzský fotbalista Thierry Henry se trefil hned ve svém prvním utkání za tým New York Red Bulls. Ve čtvrtečním přípravném zápasu proti Tottenhamu svou premiérovou zámořskou brankou otevřel skóre, anglický soupeř ale nakonec otočil výsledek na 1:2.

Thierry Henry (vlevo) se raduje z prvního gólu za New York Red Bulls.

Henry se prosadil v 25. minutě, když prodloužil centr Estonce Joela Lindperea ke vzdálenější tyči. Čtvrtý tým minulého ročníku anglické ligy otočil zápas v druhém poločase. V 62. minutě skóroval Robbie Keane, rozhodující gól pak vstřelil obránce Gareth Bale.

Dvaatřicetiletý Henry rozvázal minulý týden kontrakt s Barcelonou a zadarmo zamířil do amerického klubu, kde podepsal víceletou smlouvu. Ve Spojených státech má jedna z největších hvězd poslední dekády pomáhat popularizovat fotbal podobně jako například David Beckham.