Rubriky:

Ostatní

Fanoušci protestovali proti vyhazovu asijského Maradony

19. srpna 2010 15:09 - TEHERÁN

Fanoušci íránského fotbalového klubu Steel Azin ve středu bouřlivě protestovali proti vyhazovu hvězdného Alího Karímího, jemuž se přezdívá asijský Maradona. Jednatřicetiletý ofenzivní hráč byl minulý týden propuštěn kvůli tomu, že porušil půst během ramadánu. "Bez Karímího nechceme ani Steel Azin," skandovali podle agentury DPA naštvaní příznivci klubu z Teheránu po středečním zápase.

 

www.steelazin.com

Karímí, jenž v letech 2005-07 hrál za Bayern Mnichov, byl propuštěn oficiálně kvůli tomu, že se na tréninku napil vody. Tím porušil pravidla svatého měsíce ramadánu, během nějž se musejí muslimové od východu do západu slunce zdržet jídla, pití, kouření a sexuálního styku.

Striktní postup vedení klubu, jehož šéf je bývalým členem íránských revolučních gard, vyvolal v islámské republice velké pozdvižení. Do téměř celonárodní debaty se zapojili například další slavní fotbalisté Alí Daeí či Mahdí Mahdavíkíjá, kteří se postavili na stranu svého kolegy.

Podle některých názorů byl důvod vyhazovu pouze záminkou, neboť Karímí několik dní předtím kritizoval způsob vedení klubu. Po vlně protestů se mají šéfové Steel Azin ještě jednou sejít, aby osud někdejšího "Asijského Maradony" znovu probrali.

Karímí působil v Steel Azinu od minulého roku. V národním týmu sehrál 112 zápasů, což ho řadí na druhé místo v historické tabulce, a je nejlepším íránským střelcem s 36 góly.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní