Rubriky:

Ostatní

Živě

Obránce De Jong zvažuje odchod z reprezentace

15. října 2010 18:16 - AMSTERODAM

Nizozemský fotbalista Nigel de Jong zvažuje odchod z národního týmu, neboť je vyděšený z nepřátelských reakcí, které vyvolal nedávným nevybíravým zákrokem na Francouze Hatema Ben Arfu. Tomu v ligovém utkání zlomil nohu, za což nebyl pozván k reprezentačnímu svazu a navíc jej chce žalovat Ben Arfův mateřský klub.

"Jsem šokován, kolik negativních reakcí se mi dostalo také z médií," oznámil deníku Algemeen Dagblad pětadvacetiletý záložník Manchesteru City. Rozhodnutí o své budoucnosti hodlá oznámit v příštích týdnech.

De Jong si v utkání proti Newcastlu, kde Ben Arfa hostuje, vyšlápl na kmenového hráče Marseille tak, že mu zlomil lýtkovou i holenní kost. Za tento hrubý faul nebyl ani napomínán. Navíc to nebyl De Jongův první nebezpečný zákrok, ve finále letošního mistrovství světa například Španěla Xabiho Alonsa zasáhl kopačkou do hrudníku.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.