Rubriky:

Ostatní

Živě

Výjezd srbských chuligánů do Itálie prý zaplatila drogová mafie

16. října 2010 14:00 - PRAHA

Cestu srbských fotbalových chuligánů na kvalifikační zápas o postup na Euro 2012 v Itálii, který se kvůli výtržnostem nedohrál, prý zaplatila drogová mafie. Podle listu Politika dva nejmenovaní bossové za výjezd šedesáti fanoušků do Janova zaplatili 200 tisíc eur (asi 4,9 miliónu korun). Chtěli tak prý oslabit pozici srbského státu, aby mohli nerušeně pokračovat v zločineckých aktivitách.

 

Gazzetta dello Sport

Úterní zápas v Janově byl ukončen už po necelých sedmi minutách, když hostující fanoušci na hřiště házeli světlice a v hledišti zapalovali pyrotechniku. Ještě v Itálii bylo zadrženo 17 výtržníků včetně organizátora Ivana Bogdanova, další zatkla srbská policie na hranicích při návratu.

Utkání nyní bude velmi pravděpodobně kontumováno ve prospěch Itálie. Zástupci srbského svazu se však nevzdávají naděje, že se jim s vedením UEFA podaří vyjednat opakování zápasu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.