Asijskou Ligu mistrů opět vyhrál korejský klub

TOKIO

Fotbalisté Songnamu vyhráli podruhé v historii asijskou Ligu mistrů. V dnešním finále v Tokiu porazili íránský tým Zob Ahan 3:1 a navázali na triumf z roku 1995. Kvalifikovali se díky tomu na mistrovství světa klubů, které se uskuteční v prosinci v Abú Zabí.

Fotbalisté jihokorejského celku Seongnam Ilhwa slaví v Tokiu vítězství v asijské Lize mistrů.

Dalšími účastníky turnaje budou Inter Milán, brazilský Internacional, mexický celek Pachuca, oceánský šampion Hekari United z Papuy Nové Guineji a domácí Al Wahda. Poslední volné místo dnes obsadí vítěz finále africké Ligy mistrů mezi tuniským klubem Esperance a konžským TP Mazembe.

Úspěch Songnamu potvrdil historickou nadvládu korejských klubů v asijské Lize mistrů, kterou vyhrály devětkrát. Letošní vítězové napodobili loňský triumf Pohangu.