Rubriky:

Ostatní

Ronaldův fotbalový konec urychlily zdravotní komplikace

14. února 2011 18:09 - RIO DE JANEIRO

Hlavním důvodem konce fotbalové kariéry Brazilce Ronalda byly zdravotní problémy. Trojnásobný nejlepší hráč světa na dnešní tiskové konferenci řekl, že kvůli nim a také vinou zranění a s tím souvisejících problémů s kondicí už neměl šanci se dostat do někdejší formy.

 

John Vizcaino , Reuters

Podle svých slov Ronaldo přišel již při působení v AC Milán na to, že má problémy se štítnou žlázou. "Zhruba před čtyřmi lety jsem zjistil, že trpím sníženou funkcí štítné žlázy. To zpomaluje metabolismus a k léčbě bych musel užívat hormony, které jsou v antidopingových pravidlech zakázány," vysvětlil historicky nejlepší střelec světových šampionátů, který byl v poslední době opakovaně kritizován za to, že je pomalý a má nadváhu.

Nikomu nic nevyčítá

"Možná teď bude někoho mrzet, že se mými problémy s hmotností bavil. Ale nikomu nic nevyčítám. Chtěl jsem všechno uvést veřejně na pravou míru až v poslední den kariéry," vysvětlil Ronaldo, jenž si k setkání s médii přizval i své dva syny.

Velkou nevoli fanoušků zažil společně se svými spoluhráči z Corinthians i poté, co klub před dvěma týdny překvapivě vypadl z Poháru osvoboditelů. Za vyřazení se jim nyní omluvil, načež propukl v pláč. Slíbil ale, že bude nedále velkým příznivcem klubu a bude pravidelně navštěvovat jeho zápasy.

Čtyřiatřicetiletý Ronaldo se nejlepším hráčem světa stal v letech 1996, 1997 a 2002 a dvakrát také získal Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu v Evropě. V brazilské reprezentaci Ronaldo odehrál 97 zápasů, nastřílel 62 gólů a stal se mistrem světa v letech 1994 a 2002. V Evropě Ronaldo hrál od roku 1994 a nastupoval za PSV Eindhoven, Barcelonu, Inter Milán, Real Madrid a AC Milán.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní