Gervinho se za Arsenal trefil po sedmi minutách, Rosický hrál druhý poločas

KOLÍN NAD RÝNEM

Útočník Gervinho z Pobřeží slonoviny potřeboval po svém přestupu do Arsenalu necelých sedm minut, aby se zapsal mezi střelce. Dosavadní opora Lille, která se do Londýna přestěhovala za 12 milionů liber (329 milionů korun) před necelými čtrnácti dny, byla střelcem obou branek Arsenalu při výhře 2:1 nad fotbalisty Kolína nad Rýnem.

Čtyřiadvacetiletému hráči stačila čtvrthodina, aby rozhodl přípravný zápas. V sedmé minutě se nejprve ocitl sám za obranou po nahrávce Jacka Wilshera, podruhé sklepl za brankáře Michaela Rensinga přihrávku Thea Walcotta.

Domácí Kolín před více než 40 000 diváky už jen krátce před přestávkou snížil díky málo vídanému vlastnímu gólu mladého obránce Carla Jenkinsona, který zpoza pokutového území dokonale přeloboval v brance svého spoluhráče Wojciecha Szczesného.

V druhém poločase oba týmy výrazně vystřídaly a na hřiště se dostal i český záložník Tomáš Rosický. Ani on ale už na konečném stavu nic nezměnil.