Rubriky:

Ostatní

Remízu na úvod ligy bych bral, řekl teplický kouč Rada po generálce

24. července 2011 07:29 - ÚSTÍ NAD LABEM

Nijak oslnivě nedopadla pro teplické fotbalisty generálka na ligový start. Na půdě druholigového Ústí nad Labem jen remizovali 1:1. „Jako favorit jsme měli vyhrát. Ale kdybychom nerozhodný výsledek uhráli za týden v Ostravě v boji o body, asi bychom byli spokojení,“ konstatoval trenér Teplic Petr Rada pro Sport cz.

 

Libor Zavoral, ČTK

Radovi nejvíc vadilo, že jeho svěřenci prospali v Ústí začátek druhého poločasu. „Prvních patnáct minut po přestávce z naší strany bylo špatných. Sice jsme vedli, ale koledovali jsme si o vyrovnávací gól. A ten také přišel, a o to víc mrzí, že byl prakticky vlastní,“ rozebíral kouč.

Rada si všiml, že v určitých pasážích generálky Tepličtí neudrželi míč, hráli bez pohybu. „S některými hráči o tom budu individuálně mluvit. Pojali zápas jako, že se nic neděje. Jmenovat ty, k nimž mám výhrady, ale nebudu. Zůstane to v kabině. Do ligy zbývá krátká doba, takže si musíme některé věci ujasnit. Chceme zapracovat na standardních situacích,“ nastínil záměry trenér.

Blížila se sestava z Ústí jedenáctce, která vyběhne v Ostravě? „Budu čekat, jestli se uzdraví momentálně chybějící Vondrášek, který by se nám hodil v ofenzivě. Možná, že se ještě pokusíme přivést někoho nového. Obrana je celkem stabilizovaná, takže by to mohlo být do zálohy nebo do útoku,“ uvedl trenér. Na marodce jsou Krátký a Jindráček, přičemž Zoubele dostal souhlas ke startu za třetiligovou Roudnici.

Ježdík na zkoušce

Za Teplice ale poprvé nastoupil Václav Ježdík, jenž na jaře působil v druholigovém Varnsdorfu. „Bude se s námi připravovat ještě čtyři dny, pak jeho zkoušku vyhodnotíte. Myslím, že má pár startů za Bohemians Praha/Střížkov v předloňské sezóně (první liga), ale jinak jsem ho dosud moc fotbalově neznal. Jako každý dostává šanci zabojovat o místo v kádru a záleželo by pak i na dalších okolnostech případného přestupu, nebo hostování,“ sdělil Rada na adresu testovaného hráče.

Václav Ježdík ke svému testu poznamenal: „Na jaře jsem byl ve Varnsdorfu spokojený. Letní přípravu jsem tam ale už nezahájil. Naskytla se mi teď možnost jít na zkoušku do Teplic. I když je už přípravné období na konci, vážím si šance k tomu, abych přičichl k ligovému fotbalu. Několik málo teplických kluků znám, ale většinu jsem předtím viděl jen při přenosech v televizi,“ líčil nový muž v teplické sestavě.

Josef Pešout, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní