Klinsmannův debut na lavičce USA skončil remízou s Mexikem

PHILADELPHIA

Trenér Jürgen Klinsmann zahájil své působení na lavičce fotbalové reprezentace Spojených států amerických remízou 1:1 v přípravném utkání s Mexikem. Středeční zápas ve Filadelfii byl reprízou červencového finále Zlatého poháru CONCACAF, v němž vyhrálo 4:2 Mexiko a poté byl od amerického mužstva odvolán kouč Bob Bradley.

Jürgen Klinsmann při své premiéře na lavičce USA během přátelského duelu s Mexikem.

Klinsmann koučoval zápas poprvé od roku 2009, kdy byl propuštěn z Bayernu Mnichov, a návrat na lavičku si zjevně užíval. "Byla to zábava. Užil jsem si to se svými asistenty i hráči a cítil jsem energii, když se dostali do zápasu i fanoušci. Byl to opravdu pěkný pocit," řekl sedmačtyřicetiletý bývalý vynikající útočník a trenér německé reprezentace, v jehož realizačním týmu už není Bradleyho asistent Luboš Kubík.

Mexiko ve středečním utkání dominovalo v první půlhodině a ujalo se díky gólu Oribeho Peralty v 17. minutě vedení. O vyrovnání se postaral v 73. minutě střídající Robbie Rogers. V září čekají USA další přípravné zápasy doma s Kostarikou a v Belgii.